9 no 15 vārtiem komandas gūst vairākumā, baušķenieki mača izskaņā piekāpjas Pārgaujai

2016-01-17 21:31
Notikumiem bagātā, aizraujošā spēlē starp FK «Bausku» un SK «Pārgauja» komandām vairākkārt mainījās spēles rezultāts, bet beigu beigās pateicoties spēles izskaņā gūtajiem diviem vārtiem uzvaru ar 7:8 izcīnīja viesi no Pārgaujas.
 
Vēl pirms 16.janvāra spēles, neskatoties uz konkurentu rezultātiem, abām komandām bija iespējas kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Arī pēc šī mača, tas joprojām ir iespējams, jo Liepājas «Kurši» izbraukumā pamanījās izlaist 6:3 pārsvaru un beigās ar 7:9 zaudēt «Talsi/Krauzers» komandai.
 
Spēle Bauskā bija zīmīga ar noraidījumiem. Ne to daudzumu, bet gan abu komandu realizācijas dēļ. Piemēram, pārgaujieši realizēja 5 no 7 vairākumiem, bet baušķenieki izmantoja 4 no 5 iespējām. Apbrīnojama, reti sastopama precizitāte, ne tikai abu komandu izpildījumā, bet florbolā kopumā. Vēl mazam ieskatam – no pirmajiem 9 vārtiem, 7 tika gūti vairākumā, no tiem seši pēc kārtas.
 
Spēles laikā komandas 7 reizes atradās neizšķirta pozīcijā. Lai arī mača sākumā viesi pirmie atklāja rezultātu, Valda Vāvera divi precīzie raidījumi skaitliskajā vairākumā pārtraukumā deva vadību mājiniekiem.
 
Ar diviem vairākumā gūtajiem vārtiem otrā perioda ievadā vadību jau pārņēma viesi. Otrā perioda laikā baušķeniekiem divas reizes nācās izlīdzināt rezultātu, bet tik un tā periodā pēdējos vārtus guva «Pārgauja», izvirzoties vadībā ar 4:5.
 
Pēdējās 20 minūtes jaudīgi iesāka «Bauska.» Vispirms teicamu kombināciju pēc Ingusa Panteļejeva piespēles noslēdza Romualds Paulovičs, bet jau dažas minūtes vēlāk Pētera Zeltiņa teicamais raidījums no asa leņķa vārtu tālajā devītniekā ļāva baušķeniekiem izvirzīties vadībā ar 6:5.
 
Septiņas minūtes pirms spēles beigām, tikai ar 15 sekunžu intervālu, «Bauskas» vārtu vīru Reini Kirilko ar diviem tālmetieniem – «balodīšiem» pārsteidza viesi, panākot 6:7 savā labā. Ilgi nebija jāgaida, kad kārtējo vairākumu piecas minūtes pirms spēles beigām realizēja baušķenieki, šoreiz esot precīzam Ģirtam Laugalim. Par nožēlu mājiniekiem, viesi trīs minūtes pirms spēles beigām realizēja skaitlisko vairākumu, izvirzoties vadībā ar 7:8. Lai arī mača izskaņā baušķeniekiem – Ģirtam Laugalim un Pēterim Zeltiņam bija lieliskas vārtu gūšanas iespējas, tās tomēr palika neizmantotas. Rezultāts vairs nemainījās un FK «Bauska» piedzīvoja, iespējams, vienu no sāpīgākajiem un svarīgākajiem zaudējumiem čempionātā.
 
SK «Pārgauja» komandas treneris Mārtiņš Jarohovičs par spēli.
 
Kā vērtējas savas komandas sniegumu ?
«Tik daudz vārtus vairākumā vienā mačā abu komandu izpildījumā nebiju redzējis. Abām komandām vajadzēja uzvaru. Mēs nospēlējām ļoti neizteiksmīgu un sliktu spēli pret «Rubeni» (dienu pirms mača Bauskā) un šodien ieradāmies Bauskā ar domu, lai tur vai kas, kaut graužot grīdu – mums ir jāuzvar. Spēle gāja kā pa viļņiem. Visu maču spēlējām divās maiņās.»
 
Teicāt, ka ļoti vāja iepriekšējā spēle pret Ulbroku. Kā «savācāt» komandu?
«Iespējams, katrs pie sevis paanalizēja savu spēli un saprata savas kļūdas. Treniņu procesu sakārtojām tā, lai nebūtu fiziskā pārslodze pirms šīm divām spēlēm. Pret «Bausku» jau nospēlējām labāk, kaut kļūdas bija tik un tā.»
 
Daudz vārti vairākumā. Daudz pie šī elementa strādājiet treniņos?
«Pie vairākumā strādājām treniņā. Uz spēli «Bauskā» nebija visi sastāva spēlētāji, tāpēc vairākiem florbolistiem nācās piemeklēt piemērotu vietu laukumā. Ieliekot cilvēku pareizajā vietā, rezultāts veidojās. Mums šodien tas, nosacīti, bet izdevās.»
 
Kā gatavojāties spēlei pret «Bausku»? Bija kas tāds, uz ko koncentrējāties vairāk, nekā pret citām komandām?
«Svarīgi Bauskai bija neļaut iet pretuzbrukumos. Bija divi varianti – vai atsēsties aizsardzībā pilnībā vai neļaut uzsākt uzbrukumu ātrāk kā viduszonā. Lielāko spēles daļu plānu izpildījām, vien vienā brīdi, kad palaidāmies, baušķenieki ātri vien ar plašām piespēlēm mūs apspēlēja un guva vārtus. Tas ir baušķenieku klasiskais vārtu guvums. Galvenais uzdevums bija izslēgt šīs garās pretinieku piespēles.»
 
Izcīnītā uzvara vēl dod cerības spēlēt izslēgšanas spēlēs.
«Visticamāk, izslēgšanas spēlēs mēs neiekļūsim. Nāksies spēlēt papildus spēles, par palikšanu. Ir vairākas lietas, kuras veidojam ar skatu uz nākotni. Ir spēlētājs, kurš pret Bausku nospēlēja otro spēli virslīgā. Pirmajā spēles daļā nopelnītās 6 soda minūtes bija par daudz, bet neskatoties uz to, viņš spēlei iedeva pavisam cita rakstura nozīmi.»
 
 
FK «Bauska» komandas labākais spēlētājs Valdis Vāvers par spēli.
 
«Spēle ar vairākiem kāpumiem un kritumiem. Lai vai kā, bet jāteic, ka tiesneši laukumā neprata sadarboties. Ja viens arbitrs rāda – turpinām spēlēt, bet otrs nosvilpj sodu, tad kaut kas nav kārtībā.»
 
Kārtējā izlaistā uzvara?
«Esam zaudējuši divas nevajadzīgas spēles – šodien un pret buldogiem. Jā, airākās spēlēs esam izlaiduši uzvaru, zaudējot koncentrēšanos spēles izskaņā. Arī fiziski, iespējams, mazliet pieklibojam uz citu komandu fona.»
 
Pagājis laiks, kopš komandu pameta vairāki spēlētāji.
«Esam apraduši. Nav ko čīkstēt, kā ir tā jāspēlē. Jaunajiem jādod laiks. Gan jau iespēlēsies.»
 
Ko vari pateikt par jaunajiem – 3.maiņu?
«Grūti teikt. Laiks rādīs. Manuprāt, kad es, Aivis, Nikita, Rolands un Uģis sākām spēlēt, mums acis dega krietni spožāk, biju vēlme uzvarēt. Es nesaku, ka jaunie censoņi necenšas un negrib uzvarēt, bet no viņu puses pietrūkt agresivitāte, sportiskais naids pret pretinieku.»
 
 
FK «Bauska» komandas galvenais treneris Ingus Panteļejevs par spēli.
 
Šodien komandai labs vairākums...
«Par vairākumu jau iepriekš esmu teicis, ka esot laukumā, man ir iespēja būt spēlētājiem tuvāk un daudz efektīvāk viņus koriģēt, kas nes vēlamo rezultātu – mēs gūstam vārtus.»
 
..bet slikts mazākums.
«Mazākums ir katastrofa. Spēle pret «Lielvārdi,» kurai ir viens no labākajiem vairākumiem līgā, mēs nospēlējām krietni cienīgāk, nekā pret komandu, kurai ir viens no sliktāk realizētajiem vairākumiem. Viens otrs noraidījums bija no mušas izpūst, bet neko pārmest tiesnešiem negribētu.»
 
Spēles beigās zuda koncentrēšanās?
Reinis Kirilko nostāvēji krietni zem savu spēju iespējām. Iespējams man vajadzēja Arti Barkovu likt krietni vien ātrāk vārtos. Pēdējie divi vārti, viennozīmīgi uz Reiņa sirdsapziņas.»
 
Salīdzinoši daudz nekā citās spēlēs, šovakar laukumā izgāja 3 maiņa. Kā vērtē viņu sniegumu?
Mazāk jau viņi tika laukumā, bet jālaiž ir. Kā savādāk viņi progresēs? Neko sliktu nevaru teikt. Viņi nevienus vārtus neielaida. Izveidoja vienu vai divus bīstamums momentus, kuri varēja beigties ar vārtu guvumu. Puiši nospēlēja labi.»
 
Kas pietrūka, lai uzvarētu maču?
«Mēs tikai trešajā periodā sapratām ka mums jāspēlē ātrāk. Pirmie divi periodi bija ļoti lēni. Tās ir iesildīšanās sekas. Ja pēc iesildīšanās ejot uz ģērbtuvēm, viens otrs nav iesvīdis, tad viņš spēlei nav gatavs. Es varu teikt visu, bet, ja pats nesapratīs, tad nekas nebūs. Iesildīšanās ir ļoti svarīgs spēles elements.»
 
Ko pretinieku komanda paveica, lai viņi jūs uzvarētu?
«Presings, kā tāds nebija, bet pretuzbrukumus viņi mums nogrieza. Iespējams, uz to viņi arī bija gatavojušies. Pirmos divus periodus mēs izteikti spēlējām no aizsardzības. Iegāza nevajadzīgie noraidījumi.»
 
 
Rezultativitātes punktus FK «Bauska labā» guva:
Valdis vāvers – 3+1, Ģirts Laugalis – 1+3, Pēteris Zeltiņš – 1+1, gints Velmunskis, Romualds Paulovičs – 1+0, Toms Rozentāls, Ingus Panteļejevs – 0+1.
Labākais spēlētājs FK «Bauska» rindās – Valdis Vāvers.
 
FK «Bauska» komanda ar 15 punktiem ieņem 11 vietu. No «play-off» zonas baušķeniekus šķir 6 punkti. Lai «Bauska» iekļūtu izslēgšanas spēles, viņiem jāuzvar atlikušās trīs spēles un jācer, ka «Talsi» neuzvarēs vairāk par vienu spēli no trim atlikušajām. Tāpat, konkurentiem «Kuršiem» vēl četras spēles, no kurām liepājniekiem jāzaudē vismaz trīs. Liepājniekiem pēdējā sezonas spēlē ir tieši pret baušķeniekiem. Savukārt «Pārgauja» atlikušajās  trīs spēlēs nevar uzvarēt vairāk par vienu, kas ir pavisam reāli, jo pārgaujiešiem jāspēlē ar «Valmieru», «Ulbroku» un «RTU.» Šie ir labvēlīgākie varianti, kaut vēl pastāv vairākas iespējas, ja komandas spēlē neizšķirti. Vēl ir ietiekoši daudz spēles, lai pagaidām nekas akmenī nebūtu cirsts.
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe
 
 

9 no 15 vārtiem komandas gūst vairākumā, baušķenieki mača izskaņā piekāpjas Pārgaujai

Floorball

Prop | 2016-01-21

Vai ir iespējams video no šis speles?

Jauna diskusija