Basketbolisti nodrošina iekļūšanu izslēgšanas spēlēs

2016-12-23 11:43

Latvijas basketbola 3.līgas čempionātā pēdējo šī gada spēli 22.decembrī nospēlēja «SC Mēmele/Bauskas BJSS» basketbolisti, kuri aizvadīja divas teicamas ceturtdaļas un savās mājās ar 94:66 sagrāva BK «Krāslava» basketbolistus.

Bauskas klubs gadu noslēdza uz pozitīvas nots spējot izcīnīt pārliecinošāko uzvaru sezonā ar +28 punktiem, kaut trešās ceturtdaļas izskaņā baušķeniekiem bija tikai četru punktu pārsvars.

Mājinieki spēli iesāka fantastiski, īpaši viens no komandas līderiem Arnis Simsons, kurš pretinieka grozā salādēja pirmos trīs no četriem izmestiem trīs punktu metieniem. Viņa piemēram sekoja arī Ivars Puļķis, Miks Cepure un Elmārs Arcimovičs, bet no pustālās distances un soda metienu līnijas precīzi meta Toms Vilks un Ivars Zemītis. Jau pirmās ceturtdaļas vidū «SC Mēmele/Bauskas BJSS» treneris laukumā sūtīja otro maiņu un arī šie vīri bija nekļūdīgi un punktu pārsvaru tikai palielināja. Pirmajās desmit minūtēs mājinieku pārsvars iespaidīgs – 34:18.

Spēku samēri izlīdzinājās otrajā ceturtdaļā, kuru viesi uzvarēja ar 20:18. Mājinieki skatītāju nervus pakutināja trešajā ceturtdaļā, kad baušķeniekiem neveicās ar metienu realizācijau. Bauskas komandas treneris veica vairākkārtējas spēlētāju maiņas, tomēr arī tas nelīdzēja un pirms pēdējām desmit minūtēm Bauskas komandai no iespaidīgā 20 punktu pārsvara saglabājās vien’ +4.

Tiesa mājineki saņēmās un pēdējā ceturtdaļā turpināja pirmās ceturtdaļas iespēto,  nedodot pretiniekiem iespēju uzvarēt. Baušķenieki teicami darbojās aizsardzībā, desmit minūšu laikā viesiem ļaujot gūt tikai piecus punktus, kamēr paši laukuma saimnieki viesmīlību neizrādīja un viesu grozā salādējā 27 punktus. Teicami ceturtās ceturtdaļas ievadā darbojās Bauskas komandas līderis Ivars Zemītis trāpot divus trīspunktu metienus pēc kārtas, bet mača turpinājumā Ivara precizitāti pārņēma Mikus Karlovs, kurš spēles pēdējā nogrieznī guva 15 punktus.
Teicamu spēli aizvadīja Bauskas komandas saspēlēs vadītājs Toms Vilks. Viņš izcēlās ar karjerā otro «triple double» jeb trijās statistikas kategorijās sasniegtiem divciparu rādītājiem. Toms guva 12 punktus, izcīnīja 13 atlēcošās bumbas un atdeva 10 rezultatīvas piespēles.

«SC Mēmele/Bauskas BJSS» komandas treneris Juris Ojāru pēc spēles.

- Visas spēles garumā veicu rotācijas ar spēlētājiem. Iespējams, lielais pārsvars tika izsēts, jo kādā brīdī starp basketbolistiem nenostrādāja sadarbība, tomēr ir prieks, ka spēles izskaņā komanda saorganizējās un nospēlēja teicami kā uzbrukumā tā aizsardzībā. Protams, esmu priecīgs par Tomu Vilku, kurš iespēja karjeras otro «triple double» mēneša laikā. Tāpat jāuzteic praktiski visi spēlētāji, kuri guvas punktus.

- Gads noslēdzies ar uzvaru, par ko prieks. Esam nodrošinājuši iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Pēdējo spēli regulārajā turnīrā pret Rēzekni būtu jāuzvar, lai iegūtu lielāku uzvarēto spēļu bilanci. Uzdevums nebūs viegls, tomēr primārais ir paveikts – esam iekļuvuši izlsēgšanas spēlēs.

«SC Mēmele/Bauskas BJSS» komanda ar deviņām uzvarām 13 spēlēs atrodas starp Latvijas baksetbola 3.līgās B grupas līderu komandām.

Pēdējā regulārā čempionāta spēle Bauskas komandai paredzēta nākamā gada 6.janvārī viesos pret «SK Ezerzeme/ Rēzekne» vienību.

«SC Mēmele/Bauskas BJSS» komandā statistikas rādītājos izcēlās – Mikus Karlovs – 22 punkti (p.), 6 atlecošās bumbas (a.b.,), Ivars Zemītis – 15 p., 8 a.b., Elmārs Arcimovičs – 15 p., 3 a.b., Arnis Simsons – 13 p., 7a.b., Toms Vilks – 12 p., 13 a.b., 10 rezultatīvas piespēles, Miks Cepure – 11 p., Ivars Puļķis – 6 p.