Basketbolisti noslēdz LBL2 debijas sezonu

2018-03-26 14:40
 
Ar zaudējumu divu spēļu summā pērnā gada Latvijas basketbola 2.divīzijas (LBL2) čempioniem BK «Jelgava/LLU» sezonu noslēdzis SC «Mēmele»/«Bauskas BJSS»» klubs.

Neskatoties uz zaudējumu čempioniem divu spēļu summā ar 202:150, izstāšanās turnīra astotdaļfinālā ir atzīstams rezultāts līgas debitantiem no Bauskas.
 
Pirmā astotdaļfināla spēle starp abām komandām notika 22.martā Jelgavā, kur ar 100:63 uzvarēja mājinieki. Atbildes spēlē 24.martā Bauskā, jelgavnieki triumfēja ar 102:87.

Jau pirms sezonas kluba galvenais treneris Juris Ojāru sacīja, ka lieliski būtu, ja pirmajā gadā vienība tiktu izslēgšanas spēlēs, ko basketbolisti arī paveica.

Bauskas novada basketbola līdzjūtējiem, kuri LBL2 ikdienā neseko līdzi, uzreiz vēlos atgādināt, kur mūsu censoņi «iepinās». Vispirms jāsaka, ka visās turnīra favorītkomandās ir virkne ar spēlētājiem, kuri sevi savlaik prasmīgi apliecinājuši  augstākajā līgā, jeb LBL. Kopumā 40 LBL 2. divīzijā spēlējošie basketbolisti guvuši vismaz trīs gadu pieredzi LBL. Un vēl vismaz ducis spēlētāju apsildījuši degunu spēcīgākajā līgā, tur pavadot vienu vai divas sezonas.

Jelgavnieku rindās vadošās lomas spēlē Salvis Mētra, Jēkabs Rozītis un Andris Justovičs. Salvis LBL spēlēja tādās komandās kā ASK «Rīga», BK «Liepājas papīrs» un «Barons kvartāls». Tieši «Baronā» pērn viņš pildīja kapteiņa funkcijas un izcīnīja LBL bronzu. Jelgavnieks Jēkabs LBL aizvadīja 12 sezonas, spēlējot kopumā sešos klubos. Pēdējās darbavietas augstākajā līmenī viņam bija «Valka/Valga» un «Jūrmala/Fēnikss». Andris vairākus gadus pārstāvēja LBL klubu Jelgavas «Zemgali» un pēcāk arī BK «Jelgava»  un BK «Saldus» komandas.

Bauskas komanda sezonas pirmajos divos regulārā turnīra posmos iekrāja pieklājīgu uzvarēto un zaudēto spēļu bilanci – 11:11. Statistiku pabojā divi zaudējumi astotdaļfinālā jelgavniekiem, bet arī debijas sezonā 11 uzvaras un 13 zaudējumi nav slikts rādītājs.

Bauskas komandas spēlētāji un, protams, līdzjūtēji viennozīmīgi var lepoties ar SC «Mēmele»/Bauskas BJSS»» komandas līderi Ivaru Zemīti. Šis vīrs ir pelnījis iespēju izmēģināt savus spēkus kādā no LBL komandām, jo būt par visas LBL2 līgas labāko spēlētāju trīs statistikas rādītājos ir fantastisks sportista prasmju apliecinājums.

Nav noslēpums, ka tieši Ivars visas sezonas garumā ir nesis smago komandas punktu gūšanas nastu uz saviem pleciem. Ivars pretinieku grozā salādēja 638 punktus, tuvāko sekotāju visā līgā apsteidzot par vairāk nekā 100 punktiem. Viņam vidēji spēlē 27.74 punkti (tuvākajam sekotājam 23.61). Ivars ir arī līgas līderis atlēkošo bumbu rādītājā - zem groziem viņš vidēji izcīna 12 bumbas (tuvākajam sekotājam 10). Tāpat, baušķenieks ir labākais efektivitātes rādītājos ar 31.39 (tuvākajam sekotājam 28.2). Protams, lai visu šo sasniegtu, Ivaram laukumā nācās pavadīt daudz laika. Ja spēle ilgst 40 minūtes, tad Ivars vidēji vienā mačā nospēlēja 35.45 minūtes.

Bauskas komandas labā 200 punktu robežu sezonas laikā pārsniedza trīs spēlētāji – Toms Vilks iemeta 260, jeb vidēji 11.3 punktus spēlē, Arnis Simsons iespēja 219, jeb vidēji 12.2 punktus spēlē, bet Kristapa Šteinberga kontā 201 punkts, jeb 11.2 spēlē.


SC  «Mēmele»/«Bauskas BJSS»» komandas galvenais treneris Juris Ojāru pēc sezonas pēdējās spēles sacīja: 

-Mērķis bija spēlēt izslēgšanas spēlēs, kas izdevās. Domāju, ka arī pēdējo cīņu pret čempioniem savu skatītāju priekšā nospēlējām labi un laukumu pametām bez kauna sajūtas. Pretinieki trenējas četras reizes nedēļā, bet mēs kopā sanākam labi ja pāris reizes mēnesī. Tiekamies tik bieži cik katrs spēj atrauties no darba vai ģimenes. Citas komandas trenējas Rīgā, jo tur strādā vairums komandas spēlētāji. Kā sekmēt augstāku treniņu apmeklētību, spriedīsim tuvojoties jaunajai sezonai. Kopumā sezonu aizvadījām  savu patreizējo spēju robežās, jo praktiski visiem spēlētājiem šie ir prasmju griesti. Bija labas un sliktas spēles, bet ticu, ka varam uzlabot atsevišķus spēles elementus un cīnīties ari ar līgas TOP komandām. Arī LBL3 pirmās sezonas pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā mēs cietām pamatīgu sagrāvi, bet pratām piecelties. Tagad atpūtīsimies, lai jau vasarā sāktu gatavoties jaunajai sezonai.
 
 

 

Basketbolisti noslēdz LBL2 debijas sezonu

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija