Basketbolisti turpina uzvarēt

2015-10-13 14:21

Lieliski Latvijas basketbola 3.līgas (LBL3) sezonas ievadā turpina spēlēt «Bauskas BJSS» basketbolisti, kuri pirmajā izbraukuma mačā ar 74:62 uzvarēja «BJSS Alūksne» basketbolistus.

Bauskas komanda uz spēli devās nepilnā sastāvā un komandai palīdzēt nevarēja tās līderis Ivars Zemītis un abi jaunieguvumi – Kaspars Jakubonis un Oskars Liepiņš.

Vietu pamatsastāvā izpelnījās jaunais basketbolists, ceraukstietis – Niks Konstantīns Dibets, kurš laukumā pavadīja nepilnas 17 minūtes, bet lielisku spēli nodemonstrēja vēl viens jaunietis,arī no Ceraukstes pagasta pārstāvis – Anrijs Janševskis, gūstot izšķirošos punktus spēles beigu daļā.

Spēli veiksmīgāk uzsāka mājinieki, izvirzoties vadībā ar 10:3, bet jau pavisam drīz viesi no Bauskas atspēlējās un izvirzījās vadībā ar 16:10, bet visā ceturtdaļā viņiem panākums ar 22:16. Pavisam tuvu, tikai punkta attālumā – 27:28, mājinieki baušķeniekiem pietuvojās otrās ceturtdaļas vidū, bet jau atkal mazu atrāvienu ar 9 punktiem veica viesi, kad precīzi meta Toms Vilks, Anrijs Janševskis un Arnis Simsons. Pārsvaru «Bauskai» izdevās noturēt visu ceturtdaļu, kad pēc spēlētām 20 minūtēm rezultāts – 43:31 viesiem par labu.

Visas trešās ceturtdaļas laikā mājinieki dzinās pakaļ baušķeniekiem, vienubrīd pietuvojoties līdz vairs tikai viena punkta deficītam, taču allaž «Bauska» spēja pāris punktu pārsvaru atjaunot. Pirms pēdējām desmit minūtēm – 57:52 baušķenieku labā.

Pēc Nika Gaigalieša metiena, pēdējās ceturtdaļas ievadā, baušķenieki pārsvaru palielināja līdz astoņiem punktiem, tomēr «Alūksne» jau atkal metās atspēlēties, kad tie panāca tikai piecu punktu deficītu septiņas minūtes līdz spēles beigām. Turpinājumā abas komandas trīs minūtes neguva ne punkta, tajā laikā biežāk uzbrūkot mājiniekiem. Bauskas aizsardzība bija savā vietā, prasmīgi neitralizējot piecus pretinieka uzbrukumus. Pavisam tuvu, trīs punktu intervālā, «Bauska» pretinieku sev klāt pielaida, kad atlicis ko spēlēt bija nedaudz vairāk par divām minūtēm, tomēr saspringtajā spēles galotnē labāk nospēlēja baušķenieki. Vispirms ļoti svarīgu trīs punktu metienu realizēja Anrijs Janševskis. Mirkli vēlāk viņš iemeta sodu, kas deva jau septiņu punktu pārsvaru. Skaistu punktu spēles izskaņa pielika Toms Vilks no divpunktu līnijas un Niks Gaigalietis, kurš realizēja «trīnīti». Rezultātā 74:62 «Bauskas BJSS» komanda, kurai divās spēlēs tik pat panākumi ļauj izvirzīties B grupas līderpozīcijās.

Bauskas BJSS» komandas rindās pilnu spēli aizvadīja Toms Vilks un Māris Skrējāns, pa 37 minūtēm Arnim Simsonam un Nikam Gaigalietim, Anrijam Janševskim – 28 minūtes, bet Nikam Konstantīnam Dibetam –16.

«Bauskas BJSS» komandas treneris, Juris Ojāru slavē jaunos basketbolistus par stabilo spēli un komandas pieredzējušākos spēlētājus par rezultivitāti. «Spēle bija ļoti līdzīga. Prieks par N.K.Dibetu un A. Janševski, kuri nodemonstrēja lielisku spēli. Grūtos, pat sarežģītos un ļoti atbildīgos brīžos, jaunieši neapjuka, nesāka «raustīties», bet gan pārliecinoši izdarīja savu darbu,» tā treneris. «Grūtā spēlē, kad negaidīti radās problēmas ar sastāvu, mēs uzvarējām. Aizsardzība darbojās lieliski, ņemot vērā, ka garais spēlētājs mums bija viens, bet centrā spēlēja Simsons. Sarežģīta spēle, grūta uzvara,» tā J. Ojāru.

Nākamā spēle «Bauskas BJSS» komandai šovakar, savās mājās pulksten 20:00 pret «BJBS Rīga/Rīdzene-2» komandu.

Bauskas BJSS» komandas spēlētāju statistika.
Arnis Simsons – 25 p., 4 a.b., Toms Vilks – 16 p., 7 a.b., 5 r.p., Niks Gaigalietis – 16 p., 4 a.b., 2 r.p., Anrijs Janševskis – 13 p., 4 a.b., 1 r.p., Niks Konstantīns Dibets – 2 p., 3 a.b., Māris Skrējāns – 2 p., 9 a.b., 3 r.p.

Rakstu sagatavoja: A.Dulbe.