Basketbolistiem zaudējums pirmajā 1/4 fināla mačā

2015-04-24 12:37
 
«Bauskas BJSS» basketbola komanda ar zaudējumu mājās uzsākusi cīņu Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas ceturtdaļfinālā, 23. aprīļa vakarā piekāpjoties BK «Salacgrīva» komandai ar 85:94.
 
Šajā sezonā abas sāncenses tikušās divas reizes, abās no tām uzvaru svinēja «Salacgrīva» — mājās ar rezultātu 85:62, bet Bauskā tika pie panākuma ar 63:99.
 
Bauskas komandas basketbolistu vēlme revanšēties par iepriekš piedzīvotajiem zaudējumiem bija pietiekami liels motivācijas lādiņš šajā tikšanās reizē.
 
«Bauskas BJSS» vienībai kārtējo reizi sezonā lielākais klupšanas akmens bija spēles sākums. Neprecīzie metieni, kļūdas aizsardzībā un uzbrukumā liedza gūt punktus un par nelaimi baušķeniekiem, pretinieki šo iespēju izmantoja, izvirzoties pirmajā ceturtdaļā vadībā ar 4:10 un 10:21, bet kopsummā ceturtdaļā 21:32 viesu labā.
 
Pakaļdzīšanos mājinieki uzsāka otrās un trešās ceturtdaļas laikā. Pēc puslaika rezultāts bija 39:46, bet pēc 30 nospēlētām minūtēm, baušķeniekiem tikai -3 punkti, jeb 69:72.
 
Cīņa par uzvaru mačā sākās pēdējo desmit minūšu laikā. Komandas spēlēja līdzvērtīgi un ļoti agresīvi, kas veicināja ātru piezīmju normu vākšanos. Pirmais pārkāpumu upuris Bauskas komandā bija Māris Skrējāns, kurš piezīmju normu savāca jau noslēdzošās ceturtdaļas pašā sākumā. Viesi veica izrāvienu ar 72:80, bet vēlāk ar 77:84. Mājinieki komandas spēlētāji, Ivars Zemītis un Arnis Simsons, ceturtdaļas vidū bija spiesti pamest laukumu savākto piezīmju normu dēļ. Viņu vietā laukumā devās Sandis Balodis, un jaunais Roberts Cers.
 
Baušķeniekiem izdevās samazināt starpību līdz -6 punktiem, taču viesi prata palielināt pārsvaru un arī izcīnīt uzvaru mačā ar 85:94.
 
Rezultatīvākais «Bauskas BJSS» komandā bija Ivars Zemītis, kuram 26 gūti punkti un 9 atlēcošās bumbas zem groziem, Mikum Karlovam 22 punkti, Arnim Simsonam 12 punkti, Tomam Vilkam 11 punkti un sešas rezultatīvas piespēles, Sandim Balodim 9 punkti, Mārim Skrējānam 4 punkti, Jānim Lietavietim viens punkts.
 
«Bauskas BJSS» komandas treneris Juris Ojāru par spēli.
 
«Slikti iesākām spēli. Daudz kļūdas, neprecīzi metieni. Vēlāk, jau izdevās atgūties un sākām pakaļdzīšanos.»
 
Kas pietrūka, lai uzvarētu?
 
«Mūs iegāza neprecizitāte no soda metienu līnijas. Iemetām tikai 22 no 38 soda metieniem. arī no trīs punktu līnijas varējām būt precīzāki. Sodam metieni ir kā dāvana, kura jāizmanto, bet diemžēl, mēs to nepratām izdarīt. Līderi pārāk ātri atstāja laukumu, kas krietni ietekmēja spēles beigas, taču jāsaka, ka jebkurš komandas spēlētājs cīnījās un nospēlēja ļoti labi.»
 
Ko vari teikt, par aizvadītajām divām spēlēm pret Salacgrīvu regulārajā čempionātā un šo maču play-off?
 
«Atšķirība ir. Šajā cīņā visi cīnījās, katrā epizodē. Katrs spēlētājs bija noskaņojies krietni nopietnāk uz šo maču, arī iesildoties un ģērbtuvēs valdīja cita noskaņa, kā iepriekšējās divās reizēs pret šo komandu. Tādā ziņā problēmu nebija, visi bija gatavi. Visi cīnījās un nospēlēja ļoti labi.»
 
Kādu spēles gaitu un rezultātu prognozē viesos?
 
«Salacgrīvā būs grūti. Bauskā sedzām zonu, kas pretiniekam sagādāja grūtības. Salacgrīvā ir mazāka zāle, kā Bauskā, tāpēc, noteikti turpināsim spēlēt ar zonas aizsardzību, kas uz mazāka laukuma būs vēl efektīvāk. Domāju, ka būs labi, nekas nav neiespējams. Nav jau -20 punkti, bet tikai deviņi. Prieks, ka komandā valda ticība saviem spēkiem, un neviens negrasās padoties. Arī pirms šī mača, spēlētāji bija krietni nopietnāki un vairāk noskaņojušies, kā ierasts.»
 
Rupkus nespēlēja, kāpēc?
 
«Viņš ir slims, bet uz Salacgrīvu būs ierindā. Būsim optimālajā sastāvā. Gaidām, kad Arnis atvērsies un sāks gūt vairāk punktus. Tā, visādi citādi viss ir kārtībā. Esam noskaņojušies un gatavi!»
 
 
Atbildes spēle notiks Salacgrīvā, 5. maijā.
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe

Basketbolistiem zaudējums pirmajā 1/4 fināla mačā

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija