Basketbolistus pieviļ metienu precizitāte

2015-11-23 18:43
 
Otro zaudējumu deviņās Latvijas basketbola 3. līgas čempionāta spēlēs 20.novembrī cieta «Bauskas BJSS» basketbolisti, kuri ar 80:78 piekāpās vienai no līgas vājākajai komandai basketbola klubam (BK) «Krāslava».
 
Bauskas komandai izbraukuma mačā nepalīdzēja vairāki vienības basketbolisti – Ivars Zemītis, Mikus Karlovs, Oskars Liepiņš, Mikus Cepure un Kaspars Jakubonos. Pēdējais izcieš divu spēļu diskvalifikāciju par nesportisku uzvedību pēc spēles mačā pret «BJSS Alūksne» un arī nākamais mačs Kasparam būs jāizlaiž.
 
Jau pašā spēles ievadā komandas vairākas rezies apmainījas ar vadību. Vispirms viesi panāca 2:5, tad mājinieki pārņēma vadību ar 10:8, bet ceturtdaļas vidū pēc Māra Skrējāna divpunktu metiena vadībā ar 15:13 izvirzījās atkal baušķenieki. Vienubrīd krāslavieši panāca 21:19 sev par labu, bet tad ar diviem tālmetieniem no trīs punktu līnijas izēlās Elis Upenieks atjaunojot pārsvaru ar 25:23 viesiem no Bauskas. Notikumiem bagātā ceturtdaļas izkaņā veiksmīgāk spēlēja mājinieki, kuri pirmās desmit spēles minūtes uzvarēja ar 27:25.
 
Kā pa viļņiem komandas sacentās arī otrajā ceturtdaļā. Vispirms mājinieki iekrāja solīdu – 42:30 pārsvaru. Bauskas komandas basketbolisti rezultātu centās samazināt izpildot vairākus trīs punktu metienus, taču neviens no 6 mēģinājumiem nebija veiksmīgs. Neveiksmju sēriju izdevās pārtraukt  «Bauska» komandas saspēles vadītājam Tomam Vilkam, kurš guva 8 punktus pēc kārtas, bet Arnis Simsons ceturtdaļas izskaņā divas reizes bija precīzs no soda līnijas un reizi no trīspunktu metienu līnijas, samazinot starpību līdz – 3 punktiem – 43:46.
 
Otrā puslaika trešajā ceturtdaļā baušķenieki turpināja spēlēt katastrofāli no trīs punktu līnijas – iemsts 1 «trīnis» no 11. Bauskas nevarību izmantoja krāslavieši, kuri guva brīvus metienus un pirms pēdējām devsmit minūtēm iekrāja septiņu punktu pārsvaru – 62:55.
 
Jau pašās pēdējās ceturtdaļas sākumā «Bauskas» basketbolisti rezultātu izlīdzināja – 64:64, bet spēles turpinājumā jau atkal labāk uzbruka krāslavieši, kuri izrāvās vadībā ar 74:69, bet pateicoties Nika Gaigalieša precīzajam tālmetienam, minūti pirms beigām «Bauskai» tikai –2. Baušķenieki sita sodus, kas nesa vēlamo rezultātu. Pretinieki neiemeta nevienu no diviem mēģinājumiem, bet neskatoties uz sāncenšu dāvanu, iespēju izlīdzināt rezultātu vai pat pārņēmt vadību «Bauska» neizmantoja. Toms Vilks jau nākamajā uzbrukumā netrāpīja divu punktu metienu, ļaujot mājiniekiem sekmīgi iemest no trīs punktu līnijas, kas krāslaviešiem deva jau piecu punktu pārsvaru. Atlikušajās 30 sekundēs baušķenieki steidzās iemest «trīnīti», kurš bija nesekmīgs. «Bauska» ātri uzsita sodu, bet par nožēlu mājinieki šoreiz bija precīzi. Ātru atbildi deva baušķenieks Niks Gaigalietis, kurš realizēja trīs punktu metienu, panākdams ­– 4 punktu starpību, bet spēles galotnē krāslavieši iemeta vienu no diviem sodiem ar ko pietika uzvarai. Punktu mačam pielika Nika Konstantīna – Dibeta realizētais trīs punktu metiens pāri pretinieku rokām un līdz ar beigu sirēnu rezultāts – 80:78 BK «Krāslava» labā.
 
«Bauskas BJSS» komandas treneris Juris Ojāru par spēli.
 
Sastāvs spēlē Krāslavā ne tas spēcīgākais. 
«Vairāki spēlētāji strādā, kāds izbraucis ceļojumā. Tā pat, negaidītu apstākļu spiesti, daži basketbolisti pēdējā brīdī paziņoja, ka netiks uz spēli. Tā reizēm notiek. Neviens neatsakās tāpēc, ka negribētu braukt. Visiem ir pamatoti iemesli.»
 
«Lai arī piedzīvojām nepatīkamu zaudējumu, komandas spēlētājiem neko nevar pārmest. Visi cīnījās, centās uzvarēt. Jā, bija lieli robi sastāvā, tā pat spēles beigās tiesneši pieņēma neadekvātus lēmumus, kuri būtiksi ietekmēja izķirošos notikumus laukumā, bet lielākais iemesls zaudējuma bija neiemestie brīvie metieni pašu basketbolistu izpildījumā,»
 
Trīs punktu metienu precizitāte - ļoti zema. Epizodiski, vairākus uzbrukumus pēc kārtas spēlētāji nepēj gūt punktus.
«Jāpiekŗit, ka realizācija bija zem katras kritikas. Realizējām 15 no 44 tālmetieniem. Eliss Upenieks viens pats netrāpīja 12 no 15 mēģinājumiem. Šoreiz viņam vienkārši neveicās. Protams, jāmet iekšā, sevišķi, ja vairums metienu ir brīvi izpildāmi. Ar realizāciju mums neveicās. To pašu attiecināt var uz soda metieniem – realizēta vien puse – 11 no 20. Tāds sīkums kā trīs iemesti «sodiņi» vairāk un uzvara kabatā.»
 
«Kā mierinājumu no šī zaudējuma var paņemt faktu, ka «Krāslava» par 99% netiks izslēgšnas spēles, līdz ar to šis zaudējums mums nenāks līdzi play-off spēlēs. Sāpīgāk bija zaudēt «Saulkrastiem».
 
Arnis Simsons jau trešo spēli rezultatīvākais. 
«Arnim cepuri nost. Aizvada patiesi labu sezonu, uzņemas atbildību, met iekšā. Malacis. Tā pat, gribu uzteikt Anriju Janševski, kurš ļoti labi izdarīja savu darbu Krāslavā.»
 
«Bauskas BJSS» vienībā statistikas rādītājos ar viss vairāk gūtajiem punktiem izcēlās Arnis Simsons, kurš jau trešo spēli pēc kārtas ir komandas rezultatīvākais spēlētājs. Arnis spēlē pret «Krāslavu» guva  26 punktus (p.) un izcīnīja 5 atlēcošās bumbas (a.b.), Niks Gaigalietis – 16 p.,  5 a.b., Toms Vilks – 14 p., 5 a.b., 7 rezultatīvas piespēles, Eliss Upenieks – 9 p., 5 a.b., Māris Skrējāns – 7 p., 6 a.b., Niks Konstantīns – Dibets un Anrijs Janševskis – 3 punkti katram.
 
Neskatopties uz zaudējumu, «Bauskas BJSS» komanda ar 16 punktiem deviņās spēlēs, kurās gūtas 7 uzvaras saglabā pirmo vietu B grupā.
 
Nākamā spēle Bauskas komandai 26.novembrī mājās pret «BJSS Madona» komandu, kuru novembra sākumā baušķenieki viesos uzvarēja ar 79:74.
 
 
Rakstu sagatavoja:A.Dulbe
 
 

 

Basketbolistus pieviļ metienu precizitāte

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija