Bauskas kauss šautriņu mešanā 2013

2013-05-06 18:11

 

Sestdien, 4maijā Bauskā notika šautriņu mešanas sacensības. „Bauskas kauss 2013” pulcēja plašu dalībnieku skaitu, sadaloties trijās grupās- jaunieši, dāmas un kungi.

Šāda līmeņa sacensības tiek vērtētas augstā kvalitātē. Ierodoties Baltijas labākajiem šautriņu metējiem sacensības izvērtās ļoti sīvas un aizraujošas.

Kopumā sacensībās piedalījās 51 kungs, 25 dāmas un 11 jaunieši.

Latvijas darts organizācijas valdes priekšsēdētājs Žanis Buklovskis par kausa izcīņu.

Kāpēc Bauska?

„Tātad, Bauska tāpēc, ka šī ir viena no retajām vietām, kur patiešām augstā līmenī tiek veikta organizēšana, kā arī pašas telpas ir ļoti gaišas, apgaismotas papildus, kas dod to augsto kvalitātes latiņu.”

Kas šīs ir par sacensībām?

„Bauskas kausa izcīņa šautriņās. Notiek jau tradicionāli Bauskā, pulcējot tikai labākos Baltijas dārtistus. Visi tieši šim kausam ļoti gatavojas, jo tieši uz šo turnīru atbrauc labākie no Latvijas un Lietuvas. Igauņi nedaudz atpaliek, taču ir arī pa kādam labam šautriņu metējam tur arī.”

Kā ar citiem turnīriem, sacensībām, čempionātiem?

„Latvijā notiek reģionālie čempionāti. Tad mēs dodamies pie kaimiņiem Lietuviešiem, un, protams, arī uz Pasaules kausa posmiem.”

Kā līdz šim ir veicies ārpus LV robežām?

„Mums ir regulāri cilvēki, kuri tiek finālos augsta mēroga sacensībās. Dāmas mums regulāri tiek starp labākajiem. Kungiem nedaudz švakāk, jo lielāka konkurence.”

Kāpēc tieši šautriņas?

„Tas ir lēts, demokrātisks sporta veids. Nopērc mērķi pa 20 latiem, šautriņas pa 20 un tev pietiek padsmits gadiem. Vecumam nav ierobežojumi, kamēr vien spēj pacelt roku. Svarīgi ir savām atvasēm dot mest šautriņas. Pirmkārt, tas attīsta koordināciju, koncentrēšanos un noteiktu punktu, uz kuru tev jāizdara kustība. Otras- matemātika. Ir jārēķina, jādomā. Attīsta intelektu.”

 

Bauskas kauss 2013 rezultāti.

Jaunieši līdz 18.gadiem.

1.v. Rokas Aniulis (LT)

2.v. Ugnius Jankunas (LT)

3.v. Jevgenij Novikov (LV)

Dāmas.

1.v. Elīna Putriņa (LV)

2.v. Jurgita Bendinskiene (LT)

3.v. Ieva Brikmane- Bukovska, Zeltīte Strade (LV)

Kungi.

1.v. Darius Labanauskas (LT)

2.v. Gatis Lancers (LV)

3.v. Arūnas Čiplys (LT) Aigars strēlis (LV)

 

Rakstu sagatavoja- A.Dulbe