Codes kausa izcīņa florbolā pulcē 7 komandas

2013-10-19 21:09

Turnīra uzvarētāji "Vecā Bauska" - No Kreisās Rihards Krūmiņš, Kristaps Kalniņš, Emīls Dzenis, Agris Grandovskis, Edgars Cimermanis, Māris Laicons, Artūrs Breijers, priekšā - Jānis Dmitrijevs.

 

    Codes kausa izcīņa florbolā ir kļuvusi par ikgadēju sporta pasākumu, kurā savas florbolista dotības var pierādīt ikviens šā sporta veida piekritējs. Turnīrā piedalījās septiņas komandas - Īslīce, Code, Mežotne, Vecā Bauska, Gailīiši, Vnk Dzira un Tambabay.

Komandas tika sadalītas divās grupās. Tālāku cīņu par medaļām turpināja katras grupas, pirmo divu vietu īpašnieces.

Grupu spēles tika izspēlētas, bez lieliem pārsteigumiem un cīņa par medaļām varēja sākties!

Pirmā pusfināla spēle starp „Vecā Bauska” un „Mežotne” beidzās ar rezultātu 10-3. Jāuzteic, mazo mežotnieku cīņas spars un lielas uzslavas par gūtiem trīs vārtiem, pret komandu, kuras rindās spēlē pieredzējuši un lieli florbola meistari.

Otrā pusfināla spēlē uzvarētāju pamatlaikā noskaidrot neizdevās. „Īslīce”  un „Code” duelī pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 3-3. Pēcspēles soda metienu sērijā prasmīgāki izpildītāji bija codieši un vieta finālā nopelnīta.

Pēc pusfināla spēlēm, laukumā devās „Gailīši” un „Vnk Dzira” komandas, kuras cīnījās par 5.vietu. Arī šajā spēlē pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, proti 2-2. Veiksmīgāki ‘’bullīšos’’ bija „Gailīši” komanda, kuri ilgā pēcspēles soda sitienu sērijā bija pārāki par pretinieku.

Spēlē par trešo vietu, savā starpā tikās „Mežotne” un „Īslīce”. Mežotne izskatījās krietni piekususi, pēc garās dienas, un nācās atzīt pretinieka pārrākumu ar 5-0. Tomēr, ceturtā vieta mežotnes jaunajai florbola paaudzei ir ļoti atzīstams rezultāts.

Finālā tikās turnīra favorīti „Vecā Bauska”, kuri bez problēmām aizkļuva līdz finālam, uzvarot visus pretiniekus. Codes komandai ceļš līdz finālam needaudz smagāks. Grupu turnīrā neizšķirts pret „Gailīši” un arī pusfinālā uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles soda izgājienos.

„Vecā Bauska” spēles sākumā darbojās ļoti miegaini, ko izmantoja codieši izvirzoties vadībā. Bauska pamodās, un ātri vien izlīdzināja rezultātu un mirkli vēlāk jau izvirzījās vadībā. Code demosntrēja lielu pretestību, kas nesa rezultātus panākot neizšķirtu 2-2. Spēlei turpinoties bīstami no distances uzbruka „Code,” tomēr baušķenieku uzbrukumi bija precīzāki, kas arī vainagojās ar vārtu guvumiem.  Visā spēlē baušķenieki uzvarēja ar rezultātu 4-2 un izcīnīja pirmo vietu turnīrā.

 

Tiesa, šogad, šā turnīra organizātors, Āris Rotbergs ieviesa izmaiņas spēles nolikumā, proti, turnīrā dalību nedrīkst pieteikt florbolisti, kuri spēlē kādā no Latvijas florbola līgām.

„Šāds nolikums dod iespēju vairāk spēlēt amatieriem, piesaistot lielāku spēlētāju, komandu skaitu. Virslīgas vīriem ir savs čempionāts, sava vieta,” stāsta Āris.  

„Jācer, ka komandu skaits palielināsies. Pēdējā brīdī atteicās Jauncode, arī Ceraukste nebija. Domāju, ka pašiem dalībniekiem būtu interesantāk, ja būtu vairāk dažādas komandas. Spēlēt ar vieniem un tiem pašiem pretiniekiem katru turnīru ir neinteresanti.”

„Nākamais turnīrs paredzēts februārī, iekšējais turnīrs, kurā spēlē tikai codieši. Martā būs šāda veida turnīrs priekš visiem, kā šodien.”

Romualds Paulovičs, trešās vietas īpašnieks „Īslīce” sastāvā atzinīgi vērtē turnīru: „Viss bija ļoti labi. Spēles ritēja raiti, bija interesants cīņas. Prieks, ka var atbraukt un sacensties ar citām komandām. Varētu biežāk šādus turnīrus rīkot”.

Justs Baltmanis, kurš šodien pārstāvēja „Codi” komandu, tā pat, kā Romualds ir priecīgs par iespēju piedalīties turnīrā. Justs stāsta, ka fināls bija grūta spēle. „Spēlēt pret pieredzējušiem spēlētājiem ir interesanti. Pretiniekos izbijušie virslīgas spēlētāji, kā arī spēlētāji, kuri ar florbolu jau nodarbojas ilgi. Patika spēlēt, tik žēl, ka nepaveicās. Kā saka, paņēma mūs ar pieredzīti,” smejas Justs.

Savukārt čempionu rindās spēlējošais Rihards Krūmiņš, bijušais „ FK Bauska”  spēlētājs izteicās vienkārši: „ Galvenais ir sanākt kopā un uzspēlēt. Es šodien lieliski atpūtos!”

Otrās vietas ieguvēji "Code" - Artis Štrovalds, Justs Baltmanis, Oskars Lauva, Kristaps Kaņeps, Gints Pelīķis, Āris Rotbergs, Einārs Ģēvelis.

Trešās vietas ieguvēji "Īslīce"- Ainārs Rumpans, Romualds Paulovičs, Gatis Paškevits, Tedijs Turks, Edijs Velhoviks, Armands Lauva, Kristaps Kurpnieks, Raivo Nehine, Mārtiņš Šnēbergs, Raivis Spura.

 

Rakstu sagatavija- A.Dulbe