Pieredzes bagātie dambretisti spēlē Sāremā, jaunie censoņi labākos noskaidro Bauskā

2017-08-21 14:43
 
Bauskā, 12. un 19.augustā aizvadīti vasaras čempionāta turnīri dambretē. Sacensībās piedalījās 12 meitenes un 10 zēni, savukārt jūlija beigās Bauskas novada dambretisti sacentās Igaunijā. 
 
Rudens posma sacensības klubā pirmie uzsāks dambretisti. Uz sezonas atklāšanas sacensībām sestdien, 2.septembrī tiek aicināti visu paaudžu dambretisti. Paredzēts aizvadīt divus turnīrus - dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma un pašiem jaunākajiem - 2009.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem un meitenēm. Dalībnieku reģistrācija no pulksten 10 līdz 10.40, informē M. Bergs. 
 
Vasaras čempionāts dambretē «BAUSKA-2017» zēniem rezultāti: ŠEIT
 
Vasaras čempionāts dambretē «BAUSKA-2017» meitenēm rezultāti: ŠEIT

 

No 28. līdz 30. jūlijam Igaunijas pilsētā Kuresārē norisinājās tradicionālais, starptautiskais turnīrs dambretē «Sāremaa Capp 2017» jau 53. reizi Sāremā salā pulcējās dambretes spēlētāji no Krievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Bauskas novada, dažādu paaudžu dambretisti, ir regulāri šī turnīra dalībnieki jau vairākus gadu desmitus. 
Pirms turnīra svinīgi tika sveikts tā ilggadējs rīkotājs un dambretes speciālists Jaan Truu, kurš nu pat nosvinēja savu 70. dzimšanas dienu. J. Truu ir viens no Bauskas novada dambretes tradīciju atbalstītājiem, daudzus gadus piedalās mūsu puses rīkotajās sacensībās, organizējot arī savu kolēģu dalību mūsu turnīros.

Kā atzīmē ilggadējs Bauskas novada dambretes komandas “menedžeris” Arnolds Šimkuss - mūsu puses dambretisti savstarpēji vienojušies, ka veterānu izlase un jaunākā gada gājuma spēlētāju komanda šajās sacensībās pārstāv mūsu novadu pārmaiņus, tad šoreiz uz Igaunijas salu devās pieredzējušākie novada dambretisti- G.Purviņš, V.Kravcovs, T.Rūmītis un R.Pironena, sportisti, kuri jau vairāk kā divus desmitus gadu stiprina mūsu puses dambretes spēcīgās tradīcijas.

Jāatzīmē, ka ik gadus Sāremā kausa izcīņā piedalās augstākā līmeņa sportisti, arī šajā reizē, kad Lietuvu pārstāvēja Pasaules junioru čempions Donats Norkus. Lietuvas vienībā “Magija” bija uzaicināts arī baušķenieks M.Junkurēns.

Atšķirībā no pagājuša gada, kad dalībnieki trīs dienās tikās savstarpēji, katrs ar katru, šoreiz turnīrs notika pēc Šveices sistēmas 13 kārtās. Līdz pat pēdējām sacensību kārtām, dalībnieku izcīnītie punkti nedeva skaidrību par individuālajiem uzvarētājiem. Noslēgumā gan, kā paredzēja vairums speciālistu, uzvaru izcīnīja D.Norkus, par mata tiesu aiz sevis atstājot baušķenieku G.Purviņu, bronzas godalga arī lietuvietim A.Kibartam. Dāmu turnīrā piedalījās sešas spēlētājas. Spēcīgākā šoreiz Jēkabpils vienības spēlētāja A.Valnere, otrajā vietā Bauskas pārstāve R.Pironena, bet trešajā vietā S.Laurutiene no Lietuvas.

Komandu cīņā, kur tika ņemti vērā trīs kungu un vienas dāmas uzrādītie rezultāti, pirmajā vietā Lietuvas komanda “Magija”, otrās vietas balva Bauskas vienībai, bet trešajā pozīcijā jēkabpilieši. A.Šimkuss ir pārliecināts, ka Lietuvas vienību “Magija” pārstāvēja šī brīža spēcīgākie Baltijas valstu dambretisti.

Bauskas novada dambretes izlases spēlētāji J.Fārnests un J.Āriņš turnīrā piedalījās individuālajās sacensībās.Attiecīgi izcīnot 12. un 16. vietu.
 
«Sāremaa Capp 2017» rezultāti: ŠEIT
 
Vecmeistars Vitālijs Kravcovs (no kreisās) pret pasaules junioru čempionu lietuvieti
 
Regīna Pironena ieguva 2.vietu
 
Guntars Purviņš (no kreisās) ieguva  2.vietu
 
Bauskas novada sporta centra «Mēmele» komandai kopvērtējumā  2.vieta - Regīna Pironena, Vitālijs Kravcovs, Tālivaldis Rūmītis, Guntars Purviņš

Pieredzes bagātie dambretisti spēlē Sāremā, jaunie censoņi labākos noskaidro Bauskā

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija