FK Bauska izcīna fantastisku uzvaru Ķekavā!

2013-01-18 22:34

FK Bauska šodien devās uz Ķekavu, kur pretiniekos spēcīgā FK Ķekava. Lielisku spēli aizvadot, FK Bauska izcīnīja uzvaru ar 10-12.

Spēle iesākās uz tādas pat nots kā pagājušajā mačā. Spēles 17 sekundē tika zaudēti vārti. Ķekava 4. minūtē izvirzījās vadībā 2-0. Taču FK Bauska florbolisti nemet plinti krūmos. Vispirms Pēteris Zeltiņs panāk 2-1 pēc Niedres piespēles. Mirkli vēlāk Ģirts Laugalis gūst kārtējo rezultivitātes punktu, šoreiz ar vārtu guvumu, ne piespēli un rezultāts jau 2-2. Mājinieki ātri vien atgūstas un pārsvaru palielina līdz 3 vārtiem. 5-2. Un atkal jau Bauska rāda pretiniekam zobus, un perioda beigās gūst vēl divus vārtus. Reinis Paegle un atkal Ģirts Laugalis gūst vārtus. Rezultāts pēc pirmās trešdaļas 5-4.

Otrajā trešdaļā spēlētāji skatītājus lutināja ar daudziem vārtu guvumiem. Komandām divreiz apmainoties ar vārtu guvumiem rezultāts otrās trešdaļas vidū 7-6. Mājinieki gūstos vārtus pārsvaru palielināja līdz +2, taču tad FK Bauskas komandas karavīri nedomādami padoties vēl vairāk palielināja apgriezienus. Toms Rozentāls pēc Paegles piespēles, mirkli vēlāk Zeltiņš pēc Niedres piespēles, un viss beidzot Pēteris Maziks izvirza Bausku vadībā pēc Ģirta Laugaļa piespēles. 8-9 Bauska vadībā. Tiesa, pretinieks īsi pirms perioda beigām rezultātu izlīdzina. Ejot pārtraukumā rezultāts 9-9.

Trešās trešdaļas pirmajās 10 minūtēs vārti netiek gūti. Ar to mierā nebija Ģirts Laugalis, kurš pārsteidz pretinieku vārtu sargu pēc Zeltiņa piespēles. Ķekava ātri atgūstas, un spēlē atkal neizšķirts 10-10.

13 minūtes līdz spēles beigām Gints Velmunskis FK Bauskas rindās sarūgtina  ne tikai FK Ķekavas spēlētājus, bet arī iespējams visu Ķekavu. Lieliski vārti un rezultāts 10-11 Bauskas labā. Spēlei ritot, Ķekava izmanto pusminūtes pārtraukumu. Taču ar to nepietiek, lai ko glābtu. Punktu spēlei pieliek Andis Levītis pēc Elvja Holsta piespēles un rezultātam kļūstot 10-12 FK Bauska izcīna lielisku uzvaru pret spēcīgo Ķekavu, kura turnīra tabulā ieņem augsto trešo pozīciju. Jāatzīmē arī tas, ka Holsts šajā spēlē izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Bauskai lieliska uzvara ar rezultātu 10-12.

Trenerim jautājām par atmosfēru komandā, kura valdīja pirms spēles.

‘’Jau pirms spēles, kā arī pēdējā treniņā zēniem teicu, ka mums jācenšas maksimāli iziet laukumā ar domu, ka arī turnīra līderiem varam sagādāt mazums problēmas. Šodien tas izdevās. Parasti, pret līderiem, spēlējam kā otrā plāna komanda, kas arī loģiski, bet šodien, neatdodot pārliek lielu vadību pretiniekam izdevās parādīt cienīgu spēli.’’

‘’Ķekavā mazliet mazāks laukums. Domāju uz lielā laukuma tik daudz vārtu komandas neiemestu, bet kas ir savādāk- divcīņas. Mazāk vietas, vairāk divcīņas. Pirmajā un otrajā periodā divcīņas vairāk zaudējām, taču trešajā periodā vairāk divcīņu uzvarējām mēs’’

Pretinieks ļoti spēcīgs. Ņemot vērā pretinieku, laukuma priekšrocības, kādi bija galvenie uzdevumi, lai mazinātu pretinieka pārsvaru?

‘’Izmantojām trīs uzbrucēju maiņas. Šodien mums pietika spēka. Fiziski turējām līdzi pretiniekam, izmantojām izdevības. Visas 60 minūtes spēlējām ātri. Trešajā periodā pretinieks tik ļoti nepresingoja kā to darīja pirmajos divos. Turpinājām spēlēt, un tieši trešais periods visu izšķīra. Svarīgi bija neļaut pretiniekam aizmukt pārāk tālu. Domāju ja būtu 4 vārtu starpība, iespējams nespētu atspēlēties un rezultāts būtu savādāk. Stipram pretiniekam jācenšas turēties maksimāli astē., jānotur šī spriedze un sasprindzinājums visas spēles garumā. ‘’

Nedaudz par vērtīgāko spēlētāju šajā spēlē- Toms Niedre.

‘’Toms šodien savāca trīs punktus. Ja nemaldos divas piespēles un gols, taču ne tamdēļ labākais. Labākais, jo nezaudēja divcīņas, neļāva pretiniekam tikt garām. Aizvadīja vienkārši pārliecinošu, drošu spēli. Domāju, ka Toms būs viens no U-19 izlases vadošajiem spēlētājiem. Toms ir gados jauns, un šajā vecumā viņa spēlētāja īpašības ir apsveicamas. Pārredz laukumu, droši spēlē, nebaidās no divcīņām, gudrs spēlētājs, laba meistarība. Ja tā turpinās un neapstāsies, domāju Latvijas Izlase neizpaliks’’

31 metiens pa vārtiem, no kuriem 12 vārtos.

‘’Jā, šodien par precizitāti nevar sūdzēties. Protams, iespējams kāds rikošets vai kas cits, taču vārti ir un paliek vārti. Metieni šodien gāja. Treniņos tieši pie šī spēles elementa cenšamies piestrādāt. Metienu precizitāte mums bieži vien sagādā problēmas. ‘’

Varbūt kas tāds, kas šodien Jūs neapmierināja?

‘’Visā visumā esmu ļoti apmierināts. Liels prieks par uzvaru pret tik spēcīgu pretinieku. Malači. Taču joprojām mums klibo aizsardzība. Daudz, daudz jāstrādā pie aizsardzības. Vispirms jau, lai aizsardzība būtu daudz stabilāka, daudz pārliecinošāk zēni nostrādātu tieši bloķējot pretinieka metienus."