FK «Bauska» pārtrauc astoņu zaudēto spēļu sēriju

2016-02-29 19:19

Latvijas florbola «Elvi» līgas vīriešu čempionāta papildturnīrā par palikšanu virslīgā turpina spēlēt florbola klubs «Bauska», kuram 27.februārā mājas spēlē izdevās pārtraukt ieilgušo astoņu spēļu neveiksmju sēriju.

Bauskas florbola klubs panākumus šajā sezonā gūst reti. Regulārā čempionāta laikā 22 spēlēs izcīnītas tikai piecas uzvaras, bet papildturnīrs ar čempionāta vājākajām četrām komandām par palikšanu virslīgā sākās ar izlaistu uzvaru pret «Ķekavas Bulldogs» vienību. Spēles laikā baušķenieki atradās vadībā ar 3:0 un 5:3, bet beigās pamanījās zaudēt ar 5:6.

FK «Bauska» komanda papildturnīra otrajā spēlē 27.februārī savās mājās ar 8:6 uzvarēja «Talsi/Krauzers» vienības florbolistus. Uzvara mājiniekiem nenāca viegli. Vēl otrā perioda ievadā baušķenieki zaudēja ar 1:3 un 2:4, bet pateicoties veiksmīgai maiņai, kad Ģirtu Laugali no otrā virknējuma ielika pirmajā, Toma Rozentāla vietā, mājiniekiem spēle aizgāja no rokas un jau otrā perioda izskaņā «Bauska» atradās vadībā ar 6:5. Trešajā trešdaļā baušķenieki guva divus vārtus, viesi vienus un spēle noslēdzas 8:6 FK «Bauska» komandas labā.

Talsinieki jau pirms viesošanās Bauskā bija nodrošinājusi palikšanu virslīgā, kamēr «FK Bauska» komandai vēl norit cīņa par nepalikšanu pēdējā vietā, kas teorētiski nozīmētu pārspēles par palikšanu virslīgā. Lai arī 1.līgas čempionātā uzvarēs kāda no «Elvi» līgas komandu fārmklubiem, jeb otrajām komandām, tas nebūt nenozīmē, ka vienība, kura virslīgas papildturnīrā paliks pēdējā vietā nespēlēs pārspēles. Kā minēts sacensību nolikumā, pārspēles notiks gadījumā, ja kāda no 1.līgas komandām nolemj pretendēt uz spēlēšanu «Elvi» līgā. Šis nolikuma punkts ļauj apšaubīt tā nepieciešamību. Šogad tas nozīmē to, ka uz pārspēlēm varētu pretendēt kāda no 1. līgas komandām, kura čempionātu noslēdza 5.- 8.vietā. Objektīvi vērtējot spēku samērus, vienībai, kura virslīgā ieņem pēdējo vietu bez problēmām būtu jāpārspēj 1.līgas pretendents par spēlēšanu augstākajā sabiedrībā. Kā piemērotāko sistēmas kļūdas pierādījumu var minēt «Jelgavas novada» florbolistu pērnā gada pieredzi, kad 1. līgas čempionātā jelgavnieki 2012./2013.gadā finišēja 5. – 8.vietā, tomēr nolēma startēt virslīgā. Rezultātā virslīgā zemgalieši 33 spēlēs guva tikai vienu uzvaru, uzskatāmi parādot krasās līmeņa atšķirības.

FK «Bauska» komandas treneris Ingus Panteļejevs par spēli.

Beidzot izdevies pārtraukt zaudējumu sēriju.
«Jā, ar tādu plānu arī devāmies laukumā. Protams, bija nepieciešami punkti, lai nepaliktu pēdējā vietā, bet tikpat svarīgi bija atgūt uzvaras garšu.»
 
Kāpēc tik ilgi neizdevās uzvarēt?
«Pietrūka meistarība un sportiskā veiksme. Vairākas no pēdējām astoņām cīņām mēs zaudējām ar viena vārtu pārsvaru. Vidēji spēlē gūstam piecus vārtus, kas ir krietni par maz. Ja pretinieks iemet par vienu vairāk, mums ir ļoti grūti atspēlēties.»
 
Lauzt spēli izdevās otrajā periodā.
«Samainīju Ģirtu Laugali uz pirmo maiņu Toma Rozentāla vietā. Šāds lēmums deva vēlamo rezultātu. Trešajā periodā atlika nosargāt uzvaru vai iemest vairāk nekā to spēj pretinieks.»
 
«Talsi» jau pirms spēles Bauskā nodrošināja palikšanu virslīgā. Kā tas ietekmēja spēles gaitu?
«Viņiem neko nevajadzēja. Varēja just, ka pretinieks spēlē brīvi, īpaši neiespringstot. No viņu puses sportiskā ziņā interese par šo maču nebija, turpretī mums šie trīs punkti bija ļoti nepieciešami, lai nepaliktu pēdējā vietā.»
 
Vēl jācīnās, lai nepaliktu pēdējā vietā.
«Es un spēlētāji nevēlamies nokļūt situācija, lai nepieciešamības gadījumā būtu jāspēlē par vietu virslīgā. Tāpat, finišēt pēdējā vietā turnīrā būtu ļoti nepatīkami, tāpēc mērķis atlikušajās spēlēs ir gūt pietiekami daudz punktus, lai to nepieļautu.»
 
FK «Bauska» komandas labā rezultativitātes punktus guva:
Gints Velmunskis – 2+2, Uģis Ritvars Jirgensons, Valdis Vāvers un Pēteris Zeltiņš – 1+1, Romualds Paulovičs – 2+0, Nikita Maksurovs, Toms Rozentāls – 0+1.

FK «Bauska» komandas labākais spēlētājs – Reinis Kirilko.
 
Nākamā spēle baušķeniekiem 4.februārī Stalbē pret vietējo «Pārgauja.»
 
 

FK «Bauska» pārtrauc astoņu zaudēto spēļu sēriju

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija