Florbolisti mājās sīvā cīņā zaudē Rīgai

2015-11-02 22:45

 

Piekto zudējumu «Elvi» florbola līgas čempionātā sestdien, 31.oktobrī spēlējot mājās cieta florbola klubs (FK) «Bauska», kurš ar rezultātu 5:6 atzina FK «Rīga» pārspēku.
 
Pirms spēles Bauskā, komandas turnīra tabulā šķīra tikai viens punkts un arī vietu sadalījums bija blīvs – «Bauska» atradās 10.pozīcijā ar deviņiem punktiem, «Rīga» – 11.vietā ar 8 punktiem. Mājinieku komandai trūka divi spēlētāji – Toms Rozentāls,kurš līdz šim piedalījies tikai vienā spēlē un Romualds Paulovičs.
 
Lielisks spēles sākums padevās mājiniekiem. Pateicoties Ginta Velmunska, nedaudz vairāk kā minūtes laikā gūtajiem diviem vārtiem, «Bauska» izvirzījās vadībā ar 2:0. Pavisam drīz 2 minūšu noraidījumu saņēma Nikita Maksurovs un Dinārs Vaitaitis atstājot komandas biedrus spēlējam mazākumā 3:5. Lielo skaitlisko vairākumu viesi no galvaspilsētas prata izmantot vairāk nekā veiksmīgi – 15 sekunžu laikā tika gūti divi vārti un rezultāts jau 2:2. Ļoti ātri mājinieki atguva vadību pēc Ģirta Laugaļa precīzā metiena, taču viesi jau atkal realizējot vairākumu rezultātu izlīdzināja.
 
Tā pat kā pirmais periods, arī otrais noslēdzās neizšķirti. Mājinieki, kaut minimāli, bet uzlaboja skaitliskā vairākuma realizācijas procentu, kurš šajā sezonā no visām komandām baušķeniekiem ir viss zemākais. Diezgan kuriozā veidā, no aizvārtes bumbiņu pretinieka vārtos raidīja Pēteris Zeltiņš, panākdams 4:3. Viesi atspēlējās un pēc otrā perioda rezultāts – 4:4.
 
Gaužām neveiksmīgi «Bauskas» komandai iesākās trešais periods, kurā vārti zaudēti jau pēc centra iemetiena, kad nospēlētas bija vien 2 sekundes. «Bauskas» komandas teritoriālais pārsvars pieauga, bet vārtus  vairākumā, piecas minūtes pirms perioda beigām guva viesi. Lai atspēlētu divu vārtu deficītu, mājinieki vārtsargu nomainīja pret komandas sesto laukuma spēlētāju. Uzreiz viesi izdarīja bīstamu metienu, bet savas vārtsarga iemaņas nodemosntrēja Andis Levītis, kurš veiksmīgi atsita pretinieku komandas spēlētāja metienu tukšajos «Bauskas» komandas vārtos. Baušķeniekiem vienus vārtus izdevās atgūt, kad pus minūti pirms spēles beigām precīzs bija Valdis Vāvers, taču laiks neizbēgami ritēja un mājiniekiem, ļoti līdzvērtīgā cīņā, nācās samierināties ar zaudējumu – 5:6.
 
Viesu komandas treneris Jānis Peičs atzina, ka komanda atrodas ne tajā pozīcijā, kādā vēlotos. «Pirms spēles apzinājāmies cik nozīmīgi būs šie trīs punkti. Tabulas vidusdaļā komandas atrodas ļoti blīvi un izcīnītā uzvara mūsu situāciju krietni uzlaboja. Sezona ir gara, vēl viss var notikt.»
Kā viņs pastāstīja, pirms spēles ticis strādāts pie uzbrukuma iesākšanas un ātras iziešanas no zonas. J. Peičs atzīst, ka spēli izglāba vairākums un ātrā, agresīvā spēle par labu nākusi baušķeniekiem. «Līdz šim vairākumā spēlējām kā pa kalniem – bija spēles kurās iemetām, un tādas, kurās nē. Pie šī spēles elementa mums vēl daudz jāstrādā. Man, kā trenerim, ļoti nepatīk ātras un emocionāls spēles. Spēlētāji ātri iekarst, cenšās paspēt izdarīt visu, kas izraisa lielu kļūdu iespējamību. Priekšroku dodu stabilai spēlei, sagaidīt pretinieku vidusszonā un doties pretuzbrukumos. Šādas ātras spēles, kurās komandas nēsājas no vienas puses uz otru man nepatīk.  Vienozīmīgi, spēlē mūs izglāba veiksmīgi realizētie vairākumi.»
 
FK «Bauska» komandas treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles pastāstīja, ka komandu iegāza mazākums. «Mūs iegāza spēle mazākumā, bet arī šajā elementā ir jāmācās aizstāvēties veiksmīgi. Mazākumā pirmie trīs vārti zaudēti no laukuma vidusdaļas, tātad – kāds spēlētājs nenostrādāja savā pozīcijā. Spēle nepārtraukti ritēja uz pārkāpumu robežas. Spēlētājiem jācenšas izvērtēt, kurās epizodēs nevajadzētu iesaistīties asumos, kuri veicina noraidījumus.»
Lai arī izdevās realizēt tikai vienu no četriem skaitliskajiem vairākumiem, pateicoties Ģirtam Laugalim, komanda spēja ātri nostāties pretinieku zonā un veidot uzbrukumu. 
«Ģirta pienesums vairākumā ir neapšaubāms. Uzreiz varu teikt, ka viņš ir mūsu galvenā persona vairākumā, kā es saku – saspēles vadītājs. Jebkuram ir skaidrs, ka bez viņa mums vairākumā prakstiski nekas nesanāk.»
«Visu spēli mēs vairāk kontrolējām bumbu, arī fizsiki mēs bijām spēcīgāki. Zuda koncentrēšanās un muļķīgi ielaidām piektos vārtus.»
 Daudz runāts par Rolanda Kovaļevska aiziešanu uz Liepāju.  
«Runas par viņa pāreju uz Liepājas «Kuršiem» klīda jau vasarā. Cik man zināms, izvēle krīt par labu Liepājai, jo tur viņam piedāvā visus nepieciešamos apstākļus, lai mācības un  florbols būtu viss augstākajā līmenī. Es varu pateikt droši – Rolands komandu nepametīs otrajā aplī. Runas par pārēju sāksies tikai un vienīgi pēc regulārā čempionāta beigām.»
 
Rezultativitātes punktus FK «Bauska» komandas labā guva – 
Gints Velmunskis – 2+1, 
Ģirts Laugalis, Valdis Vāvers, Pēteris Zeltiņš – 1+1, 
Rolands Kovaļevskis – 0+1.
 
Pēc astoņām nospēlētajām čempionāta spēlēm, FK «Bauska» komanda ar deviņiem punktiem ieņem 10.vietu tabulā. Tiesa, konkurenti nav nekur tālu tikuši un tikai divu punktu attālumā sasniedzama ir 7.vieta.
 
Nākamās sešas spēles FK «Bauska» komandai būs izbraukumā, pirmā no tām piektdien Stalbē pret «Pārgauju».
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe

 

Florbolisti mājās sīvā cīņā zaudē Rīgai

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija