Florbolistiem otrais zaudējums

2014-09-27 21:26

Foto: E. Gruncka

Otro spēli Latvijas vīriešu florbola Virslīgā jaunajā sezonā šovakar aizvadījusi FK „Bauska” komanda, kura, lai arī prata atspēlēties, tomēr spēles beigās ielaistie divi vārti sagādāja baušķeniekiem zaudējumu ar rezultātu 5:7.

Pirmās trešdaļas ievadā „Bauska” iegūst vadību. Precīzs Toms Niedre pēc Ginta Velmunska piespēles. Līdzvērtīgā spēlē visa perioda garumā abas komandas apdraudēja pretinieku vārtus, ko veiksmīgāk paveica viesi, izlīdzinot rezultātu.

Spēles otrajā periodā viesi izraujas ar 1:3, tomēr mājinieki izlīdzina rezultātu, kad precīzi met Valdis Vāvers un Rolands Kovaļevskis. Prieki līdzjutējiem īsi, jo viesi atkal atjauno divu vārtu pārsvaru, un pēc otrā perioda -3:5 FK „Rīga” komandas labā.

 Izšķirošie spēles notikumi risinājās spēles galotnē. Pēteris Zeltiņš pēc vairākiem mēģinājumiem atvērt savu vārtu krājumu jaunajā sezonā, beidzot to izdarīja īstajā brīdi. Divi vārti no Pētera puses ļauj baušķeniekiem atjaunot intrigu un cīnīties par uzvaru šajā mačā. Par nožēlu, veiksme pretiniekiem ši vakara sabiedrotā, un, pēc ne visai veiksmīgām divām epizodēm, viesi izrauj uzvaru šajā spēlē ar 5:7.

Viesu komandas pārstāvis Ilmārs Blumbergs par spēli.

Šovakar bez trenera.

„Jā, spēle nebija viegla, jo nebija galvenais treneris ar mums, Jānis Peičs. Centos vadīt komandu. Uzdevums bija pasīva spēle, lai slāpētu pretinieku mājas laukuma priekšrocības. Centāmies to izpildīt, kas ar lielu veiksmi mums arī izdevās.”

Bauskai atspēlējoties, spēles beigu daļa izvērtās nervoza.

„Bauskai bija pārsvars. Tiesa, laika bija palicis ļoti maz, un neko nemainījām. Godīgi sakot, domāju, ka būs papildlaiks, bet, kā jau teicu, veiksme bija mūsu pusē.”

„Kopumā mērķis ir nospēlēt ne sliktāk kā pagājušo gadu. Nākusi klāt vesela maiņa, praktiski domāju, kā sāksim spēlēt un rādīt, ko protam pēc dažām kārtām, kad komanda būs iespēlējusies. Principā mums jāuzlabo spēle nevienādos sastāvos, kas bija galvenais zaudējuma iemels pagājušajai cīņai. Uzskatu, ka trūkumus izdosies novērst, un iesim uz priekšu.”

Ingus Panteļejevs, FK „Bauska” treneris, par spēli.

„Kopumā spēle līdzvērtīga. Pietrūka precizitātes, kas arī bija pirmajā spēlē. Jāmet vairāk. Ir par maz, ja punktus gūst 3-4 spēlētāji komandā. Pēteris šodien atvērās, tas priecē.”

Trešā maiņa mazāk tika pie teikšanas kā iepriekšējā spēlē.

„Protams, vairāk spēlēja 1.un 2.maiņa, tomēr uzskatu, ka trešās maiņas laiks bija gana liels. Situācija ir tāda, ka pagaidām trešās maiņas loma komandā ir tik liela, cik dot iespēju atpūsties pirmajiem un otrajiem. Diemžēl, pagaidām, tā tas ir. Lai to visu mainītu un uzlabotu, ir jātrenējas, jātrenējas un vēlreiz jātrenējas, lai arī trešā maiņa spētu iemest un nospēlēt pārliecinoši.”

Par vārtsargu jau bija izlemts.

„Tas, ka šovakar vārtus sargās Reinis bija izlemts. Neskatoties uz to, ka Elvis ir pieskaitāms pie izlases kandidātiem, uzskatu, ka Reinis ir spējīgs paveikt to pašu. Elvim ir lielāka pieredze, fiziski abiem vēl daudz jāstrādā.”

Trīs reizes palaidāt, divas noķērāt.

„Jās, tas pats ka pagājušajā spēlē. Ielaižam vārtus, tad metamies ko glābt.Tas izdodas, taču tad atkal spēles pazūd. Šodien tā notika trīs reizes, no kurām divās izglābāmies. Daudz patērējām spēku šodien, lai noķertu pretinieku.Pārāk daudz, lai izšķirošajos brīžos nospēlētu pārliecinošāk un kvalitatīvāk.”

„Salīdzinoši ar pagājušo spēli, kad spēlētāji koncentrējās visas spēles laikā, tad tagad jau otrajā un trešajā periodā koncentrēšanās pazuda. To jau var redzēt pēc tā, kā spēlētāji nomainās, vai reaģē uz kādu konkrētu lēmumu. Zūd koncertēšanās, zūd spēle.”

„Jāskatās video, lai redzētu kļūdas. Ar tiem, ar kuriem strādājam treniņos, tiem sniegums uzlabojies, jau salīdzinoši ar pagājušo spēli. Attiecīgajos spēles elementos var redzēt, ka spēlētājs rīkojas savādāk- tā, kā bija runāts.”

Pārējie?

„Jāstrādā. Daudzi nedara to, ko es lieku darīt, vienkārši nespēj to izpildīt. Epizodiski parādās gaismas stars, bet tikai epizodiski. Daudz jāstrādā treniņos, lai spētu izpildīt spēles laukumā dotos norādījumus. Grūti ko spēles laikā mainīt, ja nav, kas to izpilda.”

Te jau vecā dziesma – treniņi.

„Protams, nemalsim vienu, un to pašu (smejas). Jānāk vismaz 15 cilvēkiem, lai viss izdotos, kā plānots – taktiskie zīmējumi, kurus reāli spēles laikā var mainīt un pats galvenais- izpildīt.

Foto: E. Gruncka

Reinis Kirilko (attēlā), FK „Bauska” spēlētājs, par spēli.

„Nospēlējām vāji aizsardzībā. Problēmas ar realizāciju, daudz štangas, citviet nepaveicās. Kopumā domāju, ka jāuzlabo realizācija, vairāk jāmet iekšā. Pats, ko varēju to pavilku, jutos labi. Domāju, ka realizācija un aizsardzība uzlabosies, un, sezonai tupinoties, rezultāts uzlabosies.”

 

FK „Bauska” komandas labākais spēlētājs šovakar-  Reinis Kirilko

Rezultativitātes punktus FK „Bauska” labā guva-

Pēteris Zeltiņš 2+0

Rolands Kovaļevskis, Valdis Vāvers 1+1

Gints Velmunskis 0+2

Toms Niedre 1+0

Ģirts Laugalis 0+1

 

Nākamā spēle baušķeniekiem izbraukumā 4. oktobrī Rīgas olimpiskajā Centrā plkst. 19:00 pret „RTU/Inspecta” komandu.

 

Rakstu sagatavoja- A.Dulbe

Florbolistiem otrais zaudējums

foto

Fans | 2014-09-29

Vai būs pieejamas bildes no šīs spēles?

treniņi vai trenēšana?

tālivaldis | 2014-09-28

Sāk jau apnikt-jātrenējas, jātrenējas, varbūt jāveido komandas gars, trenerim katram jātrod vieta un pieeja un jārod iespēja spēlēt!
Laukumu spēlētāji neredz, domāšanas nav, skrien un izpilda shēmas!
6 vairākumi un vieni gūti vārti!!!!!
Jāvaino jau spēlētāji, ko tad citu!
Dinārs laukumā tiek uzlaist vien 2 min , neraudiet, ka nākamgad ar šādu pieeju nebūs kas spēlē!

Jauna diskusija