Komandas saspēle uzlabojas. Tiek izcīnīta 11. uzvara turnīrā

2014-01-23 22:11

Šovakar, 23.janvārī ,SN „Mēmele” notika Latvijas basketbola trešās līgas (LBL3) basketbola spēle starp vietējo „Bauskas BJSS” un „Rugāji” komandām. Raugoties turnīra tabulā un atminoties pirmā spēles rezultātu, teju ikviens gaidīja uzvaru no baušķeniekiem, ko arī sagaidīja. „Bauska” uzvarēja šo spēli ar rezultātu 78-62.

Spēles sākumā baušķenieki uzņemas iniciatīvu un pārliecinoši dominē. Lai arī viesiem izdodas iemest, baušķenieku spēle daudz ātrāka un metienu precizitāte augstāka. Pēc ceturtdaļas 20-14 mājinieku labā.

Spēles otro ceturtdaļu baušķenieki nospēlē nedaudz miegaini un pasīvi. Metieni no groza apakšas un pasīvās darbības aizsardzībā -galvenais klupšanas akmens otrajā ceturtdaļā. „Bauskai” palaižot vaļīgāk spēles grožus, viesiem izdodas pietuvoties un uzvarēt ceturtdaļu ar 15-18 un rezultāts pēc puslaika 35-32 „Bauska” labā.

Sākoties spēles otrajam puslaikam baušķenieki nospēlē pārliecinošāk uzbrukumā un aizsardzība sāk darboties jau pienācīgāk. Komandas spēlei uzlabojoties, baušķenieki pamazām atraujas no pretinieka un trešo ceturtdaļu uzvar ar 23-13.

Atlikušajās spēles 10 minūtēs abas komandas spēlē atklātu basketbolu, īpaši neiespringstot nedz vienai, nedz otrai komandai. Lai arī daudz metienu netiek realizēti no brīvām pozīcijām, baušķenieki uzvar ceturtdaļu ar 20-17 un visā spēlē izcīna pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 78-62.

Ivars Zemītis ierasti komandas snaipera godā. Šoreiz 22 punkti un 18 atlecošās bumbas. Nekur tālu neatpalika Renārs Rupkus, kuram 21 punkts spēlē un 4 atlēcošās bumbas.

Arnis Simsons 11 pts., 9 atl.b., 7 piesp.; Toms Vilks 8 pts., 7 atl.b., 4 piesp.; Dāvis Kravalis 8 pts., 8 atl.b.; Juris Ojāru 6 pts., 1 atl.b., 4 piesp.; Jānis Lietavietis 2 pts., 1 atl.b.

Līga Rimševica ,„Bauskas BJSS” trenere ,par spēli.

„Šī komanda tāda pati kā mēs tādā ziņā, ka arī pirmo gadu spēlē kopā. Mēs jau pamazām sākam atrast to saspēli, komandas ritmu, spēles stilu. Pretinieks nebūt nebija tāds, kurš atdotu spēli. Pieminēšu, ka viņi uzvarēja Iecavu. Piespēles aizgāja, nosedzām spēlētājus, spēle aizgāja.”

Tomēr ar aizsardzību, iespējams, apmierināta neesiet.

„Visā visumā es neesmu apmierināta ar mazo aizsardzību. Mazie netiek galā, iekrīt viens uz vienu tieši uz apspēlēšanu. Pretiniekiem šodien samērā mazi spēlētāji, līdz ar to problēmas mūsu garajiem tikt līdzi.”

Zemītis otrajā puslaikā piebremzēja, spēlējot uz komandu.

„Jā, Rupkus sameta 21, svarīgus punktus iemeta Simsons, Dāvis labi nospēlēja. Vispār komanda sāk iespēlēties. Viena spēlētāja komandu ir viegli nolasīt. Tagad sāk atvērties pārējie, bumba kustās daudz vairāk. Sāk izlīdzināties komandas spēle. Sākumā iniciatīvu pilnībā uzņēmās Ivars, taču tagad, pamazām atraisās katrs, visi iespēlējas un komanda izlīdzinās. Daudz vienmērīgāk sāk spēlēt komanda, par ko  prieks.”

 

Renārs Rupkus ,„Bauskas BJSS” spēlētājs ,par spēli.

Pret šodienas pretinieku komandai vieglāk bija noskaņoties, nekā iepriekšējā spēlē.

„ Jā, paskatoties tabulā, teorētiski, uz papīra pretinieks ir vājāks, arī pirmajā spēlē guvām uzvaru. Šodien bija psiholoģiski vieglāk un pārliecība bija par uzvaru.”

Šodien labs sniegums tev.

„Šodien nebija tāda spriedze. Nebijām uzvilkušies. Pagājušajā spēlē ļoti vēlējāmies uzvarēt, uzvilkāmies un ,šķiet, ka pārdegām. Šodien daudz mierīgāk un pārliecinošāk jutāmies.”

Kopumā, kā pats vērtē komandas spēli, sniegumu?

„Parādās jau kombinācijas, vairāk bumba kustējās uzbrukumā, daudz brīvu metienu izveidojām. Sākam iespēlēties. Jāuzteic Ivars, kurš pirmajā ceturtdaļā uzņēmās iniciatīvu, bet tad pats piebremzēja un vairāk koncentrējās uz komandas spēli, kas nesa labus rezultātus.”

 

„Bauskas BJSS” komanda šobrīd ieņem 5.vietu 14 komandu konkurencē. Izcīnītās 11 uzvaras un piedzīvotie 5 zaudējumi līdz šim dod 27 punktus.

Nākamo spēli baušķenieki aizvadīs mājās, SC „Mēmele”, 30.janvārī pulksten 19:00 ,kad uzņems viesus no Rīgas, komandu „RTU”. Tabulā pretinieki atrodas vienu vietu zem mums ar 26 punktiem.

 

Rakstu sagatavoja- A.Dulbe

Komandas saspēle uzlabojas. Tiek izcīnīta 11. uzvara turnīrā

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija