Komandas vēsturē pirmajā «play-off» spēlē zaudējums

2018-03-05 11:02
Latvijas florbola 2.līgas čempionātā pirmo reizi trīs gadu ilgajā komandas SC «Mēmele»/«Code» pastāvēšanas vēsturē florbolisti cīnās izslēgšanas spēlēs.
Foto – komandas albums
SC «Mēmele»/«Code» komanda pēc spēles Rēzeknē

Bauskas novada florbolisti regulāro čempionātu februāra beigās noslēdza ar panākumu 8:6 viesos pret «Talsu NSS/Zerorisk» vienību, nodrošinot pirmo vietu grupā. SC «Mēmele»/«Code» 21 regulārā čempionāta spēlē uzvarēja 15, bet zaudēja tikai sešās cīņās. Ar 46 punktiem Bauskas novada florbolisti Rietumu grupas otrās vietas īpašniekus «Leģions/Grobiņas novads» komandu apsteidza par diviem punktiem, savukārt trešajā vietā ar 43 punktiem ierindojās FK «Tērvete», bet kā pēdējie izslēgšnas spēlēs iekļuva «Talsu NSS/Zerorisk» vienība, kura iekrāja 35 punktus.

Bauskas novada komanda pirmajā izslēgšanas spēlē 3.martā viesos tikās ar Austrumu grupas regulārā turnīra ceturtās vietas īpašnieci «Rēzeknes BJSS» vienību. Abu komandu pirmajā ceturtdaļfinālā spēles pagarinājumā ar 5:4 uzvarēja rēzeknieši.

Spēle iesākās ar viesu komandas no Bauskas vārtu guvumu, kad precīzi meta Aivis Barkovskis, bet mājinieki līdz perioda beigām rezultātu prata izlīdzināt.

Neraksturīgi maz spēles pavērsieni notika otrajā periodā, kura ievadā vārtus guva SC «Mēmele»/«Code» komandas uzbrucējs Guntars Krukovskis. Ar citiem notikumiem, kurus atzīmēt spēlēs protokolā, vienības neizcēlās. Šajā cīņas nogrieznī rēzeknieši pa baušķenieku vārtiem meta sešas reizes, bet viesi pa mājinieku vārtiem raidīja 15 metienus.

Cīņas pamatlaika pēdējās divdesmit minūtes iesākās ar viesu komandas spēlētāja Toma Mengota vārtiem uz rezultāts kļuva 1:3 SC «Mēmele»/«Code» labā. Turpinājumā mājinieki rezultātu izlīdzināja, bet desmit minūtes līdz pamatlaika beigām otros vārtus mačā guva viesu komandas spēlētājs Aivis Barkovskis atjaunojot vienu vārtu pārsvaru viesiem. Tiesa, rēzeknieši piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja – 4:4.

Spēles pagarinājums ilga tikai 21 sekundi, līdz «Rēzeknes BJSS» spēlētājs Sergejs Špeļkovs guva uzvaras vārtus.

Labākā spēlētāja godu SC «Mēmele»/«Code» komandā izpelnījās pieredzējušais aizsargs Pēteris Maziks, kuram arī divas rezultatīvas piespēles. Bez jau pieminētajiem vārtu guvējiem, pa rezultatīvai piespēlei katrs atdeva Valts Smilga un Ronalds Bēmanis. SC «Mēmele»/«Code» vienības vārtsargs Artis Štrovalds atvairīja 22 pretinieku komandas metienus.

Čempionāta ceturtdaļfināla cīņas rit līdz vienas komandas divām uzvarām. Šobrīd sērijā rezultāts ir 1:0 rēzekniešu labā. Lai SC «Mēmele»/«Code» komanda turpinātu  cīņu par pusfinālu, obligāti nepieciešama uzvara nākamajā abu komandu tikšanās reizē, kura notiks 9.martā Bauskā, sporta namā «Mēmele». Ja šo dueli uzvarēs Bauskas novada florbolisti, pēdējā un izšķirošā spēle notiks 11.martā Bauskā, bet, ja panākumu 9.martā gūs rēzeknieši, turnīrs SC «Mēmele»/«Code» komandai būs noslēdzies.