Bauska mājās zaudē čempioniem, Kovaļevskim atkal 10 min.

2015-10-18 14:44

 

Trešo zaudējumu pēc kārtas «Elvi» florbola līgā 17.oktobrī savās mājās piedzīvoja florbola kluba (FK) «Bauska» piekāpjoties Cēsu «Lekringam» ar 4:7.
 
Mājinieki spēli sāka teju optimālā sastāvā. Trūka vien’ Gints Velmunskis un trešais vārtsargs – Artis Barkovs. Pirmo spēli jaunajā sezonā mājinieku rindās nospēlēja Toms Rozentāls, bet Ģirts Laugalis spēles laikā guva traumu un laukumā vairs neizgāja. Tā pat «Bauskas» komandas kapteiņa apsēju  Rolanda Kovaļevska vietā turpmāk velkās Valdis Vāvers. Lieliski FK «Bauska» komandas vārtos spēlēja Reinis Kirilko, kurš atvairīja 38 no 44 pretinieka metieniem.  Daudz lielākas problēmas ar sastāvu bija cēsniekiem, kuri Bauskā ieradās vien 14 vīru sastāvā, kas pašreizējiem čempioniem ir neierasti mazs skaitlis. Kā pēc spēles paskaidroja viesu komandas galvenais treneris Artis Malkavs, vairāki komandas spēlētāji aizvadīja maču Latvijas florbola 1.līgas čempionātā.

Valdis Vāvers FK Bauska komandas kapteinis pretinieku ielenkumā.

 

Spēles sākumā laukumā dominēja viesi, izveidojot vairākus bīstamus momentus, metot pa mājinieku vārtiem 12 reizes, uz ko Bauska atbildēja ar pieciem mēģinājumiem gūt vārtus. Lai arī baušķenieki aizstāvējās prasmīgi, perioda izskaņā, pēc T. Rozentāla noraidījuma skaitlisko vairākumu realizēja viesi.
 
Notikumiem bagāts un aizrautīgs izvērtās spēles otrais periods. Tā ievadā cēsinieki izvirzījās vadībā ar 2:0, bet tad sekoja fantastiska mājinieku atspēlēšanās. Vispirms izlīdzinājumu «Bauska» panāca pēc Romualda Pauloviča un Aiva Barkovska rezultatīvajiem metieniem, bet vadību ar 3:2 baušķenieki pārņēma pēc Rolanda Kovaļevska vārtu guvuma. Turpinājumā «Lekrings» pamodās un visai skarbā veidā izrēķinājās ar mājiniekiem, gūstot četrus bezatbildes vārtus, no kuriem pirmais gūts pēc realizēta soda metiena, bet pēdējais – skaitliskajā mazākumā. «Bauska» joprojām turpina nesekmīgi darboties skaitliskajā vairākumā – trešie zaudētie vārti, piecu spēļu laikā, kas pārliecinoši dod pēdējo vietu skaitlisko vairākumu realizācijā visā līgā.
 
Dinamisks un ātrs florbols abu komandu izpildījumā bija vērojam trešajā periodā, kad virkne uzbrukumu tika veidoti kā pie vieniem tā otriem komandu vārtiem. Pirmās 12 perioda minūtes aizritēja «sausā», bet tad viesu komanda guva septītos vārtus mačā. Vēl reizi mājinieku komandas līdzjutēji varēja gavilēt. Savus otros, bet komandas ceturtos vārtus spēlē guva R. Kovaļevskis. Vairāk vārti netika gūti un spēle noslēdzās ar 4:7 Cēsu «Lekringa» labā.
Diemžēl, bet jau trešajā no piecām čempionāta aizvadītajām spēlē, R. Kovaļevskis saņēma 10 minūšu sodu par nesportisku uzvedību – pēc tiesneša svilpes viņš aizsita bumbiņu. Rolandam mača 16 soda minūtes, bet visā līgā viņš, diemžēl, ir pārliecinoši «rupjākais» spēlētājs.

Rolands Kovaļevskis (vidū) saņēma trešo 10 minūšu sodu piecās aizvadītājās spēlēs.

 

Viesu komandas galvenais treneris Artis Malkavs par spēli.
 
Pirmajā periodā daudz metienu, maz vārtu.
«Spēlējām vienkāršu, pozicionālu florbolu. Nerealizējām momentus. Tas arī viss.»
 
Otrajā spēles trešdaļā «Bauska» no 0:2 panāca 3:2, taču ātri vien atguvāties. Kas notika?
«Otrajā periodā zuda pacietība, mēģinājām ar individuālām darbībām vērst visu  par labu, bet sanāca otrādi – «Bauska» izvirzījās vadībā. No mūsu puses sākās paviršības, kuras «Bauska» izmantoja. Pēc šī pavērsiena sakārtojām galvas un ātri vien atguvāmies.»
 
Jums  neirasti īss soliņš.
«Tik pat īss šodien viņš ir arī 1.līgā. Pārklājās spēlēs, sadalījāmies uz pusēm, lai abas komandas var labi nospēlēt.»

 

Kā Artim Savinam komandā klājas?
«Viņš ir iekļāvies kolektīvā. Domāju, ka būs tikai labāk.»
 
Komandai piecās spēlēs četri zaudēti punkti. Neveiksme pret «Pārgauju» neizšķirts pret «Valmieru.»
«Mēs gatavojāmies «Kausa izcīņai.» Nespējām pienācīgi koncentrēties līgai. Šajās spēlēs laukumā izgājām nesakoncentrējušies un pavirši.»
 
Vai Bauska jūs ar ko pārsteidza?
«Atceroties iepriekšējās spēles, zinām, ka baušķenieki vienmēr gaida savas iespējas, lai gūtu vārtus. Mēs viņiem tās sagādājām un protamas, «Bauska» tās izmantoja. Realizētāju baušķenieku rindās netrūkst. »
 
FK «Bauska» komandas galvenais treneris Ingus Panteļejevs par spēli.
 
«Pirms spēles viens no galvenajiem nostādījumiem un komandas uzņemtais kurss, kādu vēlos redzēt arī turpmāk – spēlēt no pirmā numura. Tas nozīmē pēc iespējas ilgāk jākontrolē bumbiņa. Tāds ir mūsu mērķis – kontrolēt bumbiņu. Šodien jau saskatīju gaismu tuneļa galā – pacietīgs uzbrukuma sākums, ar brīvu piespēli pie borta mēs tikām pretinieku zonā. Tiesa, mums trūkst pacietības tieši atrodoties pretinieku zonā. Tiklīdz pretinieks izdara presingu, mēs zaudējam bumbiņu.»
 
«Izdarījām pārāk daudz sasteigtu metienu pa vārtiem. «Lekrings» mūs par nepacietību sodīja – iemeta pretuzbrukumos, mazākumā, nopelnījām pret viņiem noraidījumu. Ielaistie vārti vairākumā psiholoģiski mums nāca par sliktu,»
 
« Mēs nospēlējām ļoti labi pozicionāli. Taktiski spēlētāji izpildīja spēles plānu. Daudz maz esmu ar spēli apmierināts. Pēc taktiskā plāna izpildījuma šī bija labākā spēle sezonā.»
 
FK «Bauska» komandas labā rezultativitātes punktus guva:
Rolands Kovaļevskis – 2+1, Uģis Ritvars Jirgensons – 0+2, Aivis Barkovskis – 1+1, Romualds Paulovičs – 1+0.
 

Labākais spēlētājs FK «Bauska» komandā – Nikita Maksurovs.
 

 

FK «Bauska» komanda piecās čempionāta spēles ir uzvarējusi divās – pamatlaikā un pēcspēles soda metienos. Tā pat iedzīvoti trīs zaudējumi, vien no tiem pagarinājumā. Izcīnītie seši punkti piecās spēlēs komandai dod astoto vietu čempionātā. 
 
Nākamā spēlē «Bauskai» viesos, 24. oktobrī Lielvārdē. 
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe
Foto: Elīna Gruncka
 

 

Bauska mājās zaudē čempioniem, Kovaļevskim atkal 10 min.

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija