U16 daudzcīņnieku grupā par Latvijas čempionu kļūst īslīcietis Kristiāns Lauva, septiņcīņā sievietēm sudrabs Ilonai Dramačonokai

2018-06-11 16:40

Sestdien un svētdien Ogres SC stadionā tika aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņās, kur U-16 vecuma grupā par čempionu tika kronēts īslīcietis Kristiāns Lauva, savukārt sieviešu septiņcīņā ar jaunu personisko rekordu sudrabu izcīnīja baušķeniece Ilona Dramačonoka.

Kopvērtējumā Kristiāns tuvāko konkurentu apsteidza pārliecinoši - par 453 punktiem, iekrājot 4965 punktus.

Īslīcietis 100 metru sprintā palika otrais, distanci noskrienot 12,23 sekundēs. Tāllēkšanā Kristiāns par centimetru apsteidza konkurentu un ar rezultātu 5,78 metri "aizlidoja" vistālāk. Lodes grūšanā viņš palika otrais, uzvarētājam piekāpjoties par 19 centimetriem ar 10,72 m tālu grūdienu. Augstlēkšanā Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportistam ceturtā vieta, pārlecot 1,60 m augstumā uzstādīto latiņu. Visiem konkurentiem Kristiāns "pogas izgrieza" 400 metru skrējienā, kurā viņš triumfēja 54,9 sekundēs, aiz sevis tuvāko sekotāju atstājot astoņu sekunžu atstatumā. Arī 110 metru barjerskrējienā īslīcietis konkurentiem neatstāja cerības un ar 16,06 sekundēm pietika, lai uzvarētu arī šajā disciplīnā. Disku Kristiāns aizmeta 25,77 metrus tālu, kas deva ceturto vietu, bet par pozīciju zemāk Kristiāns ierindojās kārtslēkšanā, kur izdevās pārvarēt 2,20 metrus lielu augstumu. Šķēpu jaunietis aizmeta 32,96 metrus tālu, kas deva ceturto labāko rezultātu, savukārt savas sprintera dotības jaunietis apliecināja 1500 metru distancē, kurā Kristiāns uzvarēja ar uzrādīto laiku 4:45:04, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā 20 sekundēm.

Kristiāna Lauvas treneri: Raivis Maķevics un Ilze Ladusāne.
Kristiāns Lauva - centrā

Baušķeniece Ilona Dramačonoka startēja septiņcīnā, kur sieviešu konkurencē izcīnīts sudrabs. Viņa sakrāja 5082 punktus, kas ir sportistes jauns personiskais rekords.

Ilona 100 metru barjerskrējienā ar 14,50 sekundēm palika otrā. Arī augstlēkšanā Ilonai otrs labākais rezultāts - 1,71 m, par nieka 3 cm piekāpjoties šīs disciplīnas uzvarētājai. Arī savu tuvāko sekotāju, baušķeniece "pārlēca" par trim centimetriem. Lodi mūsu sportiste aizgrūda 9,17 metrus tālu, kas deva trešo pozīciju, kā arī 200 m skrējienā Ilonai trešā vieta ar uzrādīto laiku 26,69 sekundes. Uzvaras garšu baušķeniece izbaudīja tāllēkšanā, kurā viņai  triumfs ar 6,69 m tālu lēcienu, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā 20 centimetriem. Arī šķēpu mešanā triumfēja Ilona. Viņa šķēpu aizmeta 39,63 metrus tālu, konkurentus apsteidzot par gandrīz metru. Pēdējā disciplīnā - 800 metru skrējienā Ilonai otrā vieta ar uzrādīto laiku 2,31,30.

Jāpiemin, ka Ilona ir šīs disciplīnas trīskārtējā Latvijas čempione. Viņa pirmo reizi karjerā pārsniedza 5000 punktu robežu.

Ilonas Dramačonokas treneri: Raivis Maķevics un Andis Austrups.
Ilona Dramačonoka - no kreisās

Sieviešu grupā uzvarēja Kristīne Deruma ar jaunu personīgo rekordu – 5241 punkti — par Latvijas čempioni kļuva pirmo reizi. Kristīnes rezultāts ir 12. visu laiku labākais sasniegums Latvijas septiņcīņniecēm, otrā jau pieminētā Ilona, bet trešā ar 4943 p. bija arī junioru čempione Katrīna Grigoroviča (Jūrmala).

Vīriešiem par čempionu kļuva Pēteris Krauja – 6540 p. Viņš gandrīz par 700 punktiem laboja savu pirms trim gadiem sasniegto personīgo rekordu (5859 p.). Junioriem jaunais čempions Niks Samauskis (Kuldīga/MSĢ) bija tuvu savam personīgajam rekordam un Ogrē uzvarēja ar punktu summu 6779 p.

Jauniešiem (U18) par Latvijas čempionu, tiesa, izpaliekot Latvijas rekordistam un pasaules vicečempionam Oļegam Kozjakovam, kļuva Karims Ali (Ogre), turklāt ar jaunu personīgo rekordu – 6636 p. Savukārt jaunietēm Latvijas labākās daudzcīņnieces gods Kristīnai Blaževičai (Jūrmala) – 5315 p. jeb tieši par 100 punktiem atpaliekot no pašai piederošā Latvijas rekorda.

Čempionāta izskaņā tika pasniegtas 24 medaļas un tās tika 12 sporta klubu, novadu vai pilsētu pārstāvjiem. Visbagātīgāk – ar četrām medaļām — tika apbalvoti mājinieki, Ogres daudzcīņnieki (divas sudraba un pa vienai sudraba un bronzas medaļai). Pa trim Valmierai un Jūrmalai (abām pa divām zelta un vienu sudraba). Pa divām godalgām Bauskas, Liepājas, Aizkraukles, Jēkabpils un Kuldīgas daudzcīņniekiem. Savukārt Ventspils nov., Viļānu, MSĢ un Balvu pārstāvjiem – pa medaļai.

Desmitcīņā kopš 1920.gada čempions tika noskaidrots 96.reizi (izpalika 1940.,1944.un 1949.g.). Savukārt septiņcīņā kopš 1981.gada čempiones zelta medaļa tika pasniegta 38.reizi, informē Latvijas vieglatlētikas savienība