Laura Lakovica-Lakoviča - Pasaules čempione GT-30 ātrumlaivās

2021-07-13 09:31

Aizvadītajā nedēļas nogalē Alūksnes ezerā norisinājās Pasaules čempionāts GT-30 klasē. Kopumā uz Pasaules čempionātu bija ieradušies 20 spēcīgākie braucēji no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Polijas un Krievijas.


Jau brīvie treniņi Laurai bija veiksmīgi, jo Laura uzrādīja labākos apļa laikus, tuvāko sekotāju apsteidzot gandrīz par pussekundi.
Kvalifikācijā katrs braucējs atsevišķi brauca divus apļus. Laura kvalifikācijā uzrādīja otro labāko laiku, nedaudz kļūdoties trases pēdējā līkumā. Šī mazā kļūda nozīmēja, ka pirmajā braucienā Laurai bija jastartē no otrās starta pozīcijas.


Pirmajā braucienā Laurai izdevās ļoti labs starts. Jau pirmajā likumā viņa izvirzījās vadībā un turpināja braukt priekšā visiem līdz brīdim, kad Igaunijas pārstāvis Stens Ivanovs avarēja.Tā rezultātā bija atkārtots starts.  Atkārtotajā startā Laura vēlreiz sāka no otrās pozīcijas un arī šajā braucienā izvirzījās vadībā, taču dažus apļus vēlāk līkumā apgāzās zviedru braucējs Adams Vrenklers. Negadījumu dēļ pirmais brauciens tika atcelts un braucējiem tika piešķirti  tikai puse no punktiem par braucienu pēc noteikumiem, kas nosaka, ka braucienā var būt tikai divi atkārtotie starti.


Otrajā braucienā Laurai bija pirmā starta pozīcija, kas palīdzēja veiksmīgi startēt un finišēt pirmajā vietā. Šādi noslēdzās sacensību pirmā diena.
Otrajā dienā tika paredzēti vēl divi izšķirošie braucieni. Trešajā braucienā, Laurai esot priekšgalā,brauciens tika apturēts, jo pēc pagrieziena bija apgāzies Igauņu braucējs Ēriks Renē Pihlaks. Tā rezultātā tika dots kārtējais atkārtotais starts. Diemžēl, arī atkārtotajā startā, kamēr Laura ieņēma pirmo vietu, turpinājās nedienas, kad līkumā apgāzās latviešu braucējs Kristians Saulītis. Sekas tādas pašas kā iepriekšējā dienā – atcelts brauciens un piešķirta puse no maksimālajiem punktiem.


Ceturtajā, izšķirošajā braucienā, Laura sākumā bija pirmajā vietā, bet dažus apļus velāk viņu apdzina specīgā Igauņu braucēja Kerola Sodla. Laura un viņas komanda nenolaida rokas, jo pēc veiktajiem aprēķiniem, nobraucot arī otrajā vietā, Laurai pietika punktu uzvarai.


Uzvara uz ūdens patiešām tika izcīnīta, taču to vajadzēja izcīnīt arī krastā. Tika svērtas laivas un veiktas tehniskās pārbaudes motoram, lai tas atbilstu motoru homolgācijai.  Pēc motoru tehniskās pārbaudes mehāniķiem tika paspiestas rokas - tas nozīmēja, ka Laura oficiāli kļūst par GT-30 Pasaules čempioni.


Laura ir ļoti priecīga par sasniegto rezultātu un saka milzīgu paldies savam tētim un komandai, ar kuru tika izcīnīts  GT-30 ātrumlaivu Pasaules čempiones tituls!