Lietuvieši uzteic vietējo Bauskas novada futbola komandu spēku

2017-02-27 15:44
Ceraukstes pagasta II atklātā telpu futbola čempionātā piedalījās divpadsmit komandas. Uz Bausku 26.februārī atbrauca trīs Lietuvas futbolistu vienības, Vecumnieku novada komanda un viesi no Jelgavas novada Sesavas pagasta.

Pērn turnīrā piedalījās divas lietuviešu komandas – Kauņas reģiona pilsētas Linksmakalnis futbolisti uz Bausku brauca 220 kilometrus, bet vienības «Parabelis» spēlētāji no Garliavas par dažiem kilometriem mazāk. Šogad turnīrā spēlēja arī tuvāki kaimiņi – futbolisti no Paņevežiem «Drasutis.»

Lietuvieši Ceraukstes pagasta futbola turnīros piedalās jau trešo reizi. Pērn spēlēts Ceraukstes pagasta telpu futbola un āra 7x7 sacensībās. Kā saka paši kaimiņi – tālais ceļš nav šķērslis, lai dibinātu sadarbību un sacenstos ar citām Latvijas komandām. 
 

«Linksmakalnis» vienības vadītājs Darius Garčinskas:

- Starp Bauskas novadu komandām valda spēcīga konkurence. Pērn zaudējām «Uzvarai», bet šogad šai vienībai rezultāti vāji. Arī «Īslīces» komandā ir daudzi individuāli spēcīgi spēlētāji, bet arī viņiem labus rezultātus šoreiz sasniegt neizdevās, kaut zināms, kā komanda ir spēcīga. Prieks par Jelgavas novada «Sesavu.» Salīdzinot ar pērno gadu, sesavnieki ir kļuvuši par nopietniem konkurentiem. Arī komanda «Ceraukste», kurā nav neviens izteikts individuāli spēcīgs spēlētājs, kā vienums ir drauds jebkuram pretiniekam. Protams, «Bauska» ir spēks. Jaunie «BJSS» futbolisti ir spēcīgi, ļoti jauni spēlētāji. Katrā ziņā turnīrs bija aizraujoš. Komandas vienlīdzīgas un spēles interesantas. Paldies organizatoriem par raitu sacensību norisi un radītajiem futbola svētkiem.


Komandas «Parabelis» vadītājs Eglandas Visinskas:

- Vienībā spēlē viens Lietuvas telpu futbola 1.līgas čempionāta spēlētājs, bet «Linksmakalnis» sastāvā divi. «Ceraukstes pagasta turnīrā spēlē spēcīgas komandas. Pirmais četrinieks un iespējams, pat sešinieks, ir vienlīdz spēcīgas vienības. Turnīrā visu izšķīra momentu realizācija, jo cīņas laiks bija īss – 15 minūtes. Priecē,ka spēles nekavējās, viss ritēja pēc kalendāra.
 
Ceraukstes pagasta II telpu futbola kausa izcīņā vienības tika sadalītas četrās grupās izlozes veidā, izņemot lietuviešus, kuri tika sadalīti katrs savā grupā. Komandas izspēlēja grupu spēles, kuru uzvarētāji automātiski iekļuva 1/4finālā, bet pārējās astoņas komandas sacentās 1/8 finālā.

A grupā uzvaras laurus plūca «Linksmakalnis», B – «Parabelis», C – «Ceraukste», bet D – «Bauska.»

Turnīra patsarīšu lomā šoreiz Bauskas novada «Ozolaine» un viesi no Vecumniekiem «United». Šīs komandas 1/8finālā vārtus neguva un kapitulēja attiecīgi «BJSS» ar 0:2 un «Uzvarai» ar 0:7. Sāpīga iztāšanās no turnīra «Brunavai». Brunavieši tikai pēcspēles soda sitienos ar 2:1 zaudēja spēcīgajiem viesiem no Paņevežiem «Drasutis», bet vēl citā 1/8 fināla cīņā «Sesava» ar 2:0 pārspēja «Īslīci.»

1/4 finālā bija sacensību pirmais lietuviešu duelis, kurā pēcspēles soda sitienos ar 2:1 «Parabelis» pārspēja «Drasutis» spēlētājus. «Linksmakalnis» ar 4:1 viegli tika galā ar «Sesavu», ceraukstieši ar 4:0 sasita uzvariešus, bet «Bauskas» un «BJSS» duelī vārti netika gūti. Ilgā pēcspēles sitienu sērijā ar 6:5 pārāki bija «Bauska», kuras komandas kodolu veido Brunavas pagasta komandas Rainis spēlētāji.

Pusfinālā «saskrējās» lietuvieši – «Linksmakalnis» ar 3:1 pārspēja «Parabelis». Otrā pusfināla latviešu duelī «Bauska» ar 2:0 uzvarēja «Cerauksti». 
 
Spēlē par trešo vietu ceraukstieši ar 0:2 piekāpās Lietuvas «Parabelis».
Foto: Elīna Gruncka
3.vieta - Parabelis
Rytis Dubininkas, Audrius Petraška, Gediminas Višinskas, Vilius Žvikas, Lukas Baranauskas, Artūras Armonas, Vaidotas Norkeliunas, Tomas Krakauskas, Raimondas Gelumbauskas.

Finālā «Bauska» un «Linksmakalnis» parūpējās par fantastisku spēli. Mača ievadā lietuvieši izvirzījās vadībā, bet futbolisti no Raiņa nodemonstrēja lielisku sniegumu un ātri vien ieguva 3:1 vadību. Tiesa, lietuviešu spiedienu latviešiem izturēt neizdevās un kaimiņi īsi pirms spēles beigām rezultātu izlīdzināja – 3:3. Pēcspēles soda sitienos «Bauskas» vārtsargs Jānis Munda atvairīja lietuviešu pēdējo, trešo sitienu. Jānis līdz pat finālam nebija ielaidis nevienus vārtus turnīrā. Uz izšķirošā sitiena līnijas stājās Māris Akmentiņš, kurš bija nekļūdīgs un «Bauska» svinēja uzvaru ar 4:3 izcīnot čempiona kausu.
Foto: Elīna Gruncka
2.vieta- Linksmakalnis.
Darius Garčinskas, Ugnius Montvilas, Egidijus Pašukevičius, Saulius Pavilionis, Aurimas Mockus, Andrius Skorupskas, Mindaugas Zlatkus, Deividas Kuodis, Laurynas Kavaliausjas.
 
Foto: Elīna Gruncka
Ceraukstes pagasta II telpu futbola atklātā čempionāta uzvarētāji - Bauska.
Sindijs Smalkais, Juris Kopilovs, Raivis Miļūns, Ingus Šekavs, Māris Akmentiņš, Jānis Akmentiņš, Ģirts Laugalis, Jānis Munda un Aleksandrs Barkovs. 

Ceraukstes pagasta sporta darba organizators un turnīra rīkotājs Artūrs Dulbe pateicas komandām par dalību, sporta centam «Mēmele» par sagādātajiem kausiem un medaļām, piemiņas balvām - katra komanda saņēma kausiņu par piedalīšanos, bet komandu iekšējā balsojumā piemiņas balvas ar novada simboliku saņēma čempionāta trīs spēcīgāko komandu labākie spēlētāji. Tāpat jāuzteic turnīra sekretariāts un tiesneši par lieliski padarītu darbu un izturību visas dienas garumā. 
 
 
Jau šonedēļ startēs Bauskas novada atklātais telpu futbola čempionāts, kurā piedalīsies astoņas komandas. Pirmās spēles jau 5.martā sporta namā «Mēmele.»

Uzziņai:

Komandu labākie spēlētāji:
Sindijs Smalkais – «Bauska» , Aurimas Mockus – «Linksmakalnis», Tomas Krakauskas – «Parabelis».
 
Turnīra vērtīgākais spēlētājs – Raivis Miļūns («Bauska»).
 
Turnīra rezultatīvākais spēlētājs – Mindaugas Zlatkus («Linksmakalnis»).
 
Labākais vārtsargs – Jānis Munda («Bauska»).
 

Lietuvieši uzteic vietējo Bauskas novada komandu spēku

foto

A | 2017-03-13

Foto no spēles epizodēm nav?

Jauna diskusija