«Mēmeles sports» piloti brauc Latvijas un Eiropas čempionātā

2017-08-30 08:51
 
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26. un 28.augustā Alūksnē notika Latvijas atklātā čempionāta 6.posms ātrumlaivām, kā arī Eiropas čempionāts GT-15 jauniešu klasē.

Sacensībās Alūksnē vairāki sportisti piedzīvoja avārijas


Paralēli vietējā čempionāta un jauniešu sacensībām, Bauskas komandas pilots Didzis Jovaiša piedalījās Eiropas čempionāta pēdējā posmā FR-1000 klasē Vācijā, informē vienības pārstāvis Kristaps Paegle. Lai arī Latvijas čempionāta pirmspēdējā posmā «Mēmeles sports» braucēji individuāli uzrādīja salīdzinoši labus rezultātus, komandu kopvērtējumā mūsējie šoreiz bez medaļām.
 
JT-250 klasē labi brauca Endija Zaumane. Viņa pirmajā posmā palika trešā, bet otrajā, startējot no pirmās starta pozīcijas, izdevās izcīnīt skaistu uzvaru, kas pirms pēdējā brauciena deva iespējas startēt no pirmās pozīcijas. Tiesa, noslēdzošajā braucienā pilote Nida no Lietuvas izrādījās nedaudz ātrāka un līdz ar to Endijai kopvērtējumā 2.vieta. Šajā pašā laivu klasē Toms Bundzinskis ar stabiliem visiem braucieniem ieguva 4. vietu. 
 
 
Viesturam Lācim OSY400 klasē bija spraiga cīņa ar alūksnieti Kristeru Mustu. Pirmos divus braucienus Viesturam konkurentam nācās piekāpties. Lai cīnītos par uzvaru Viesturam bija jāriskē - viņš veica bīstamu apdzīšanas manevru, cenšoties tikt iekšmalā, bet rezultātā ietriecās konkurentam sānos. Par laimi, laivas necieta un abi braucēji varēja turpināt sacensības. Pēdējā, izšķirošajā, braucienā piloti bija mainītās lomās, bet Kristers uztriecās pagrieziena bojai, ļaujot Viesturam mierīgi finišēt. Rezultātā «Mēmeles sports» pilotam  3. vieta posmā, paliekot aiz nepārspētā Pasaules čempiona Rasmusa Haugesmagī un jaunā, ļoti ātrā igauņu pilota Renē Sūk.
Tiesa, Viesturs smagāko darbu jau ir paveicis. Aizvadot ļoti stabilu sezonu un piedaloties visos posmos, Bauskas komandas pilots ir nodrošinājis divkārtējā Latvijas čempiona titulu kopvērtējumā OSY400 klasē.

Latvijas čempionāta komandu kopvērtējumā «Mēmeles Sports» pēc ilgāku gadu pārtraukuma diemžēl bez vietas uz pjedestāla.
«Rezultāts pašsaprotams, jo ierindā nebija vairāki sportisti, kuri varētu dot punktus kopvērtējumā. Tiekamies nākamajā posmā un ceram atgriezties uz pjedestāla,» pēc sacīkstēm sacīja Kristaps Paegle.

Eiropas čempionātā GT-15 klasē startēja «Mēmeles sports» labākie jaunieši. Kopumā sacensībām pieteicās 21 sportists, bet atbrauca 18 labākie Eiropas braucēji. 
 
Veiksmīgākais no mūsējiem bija Miks Zaharčenoks, kurš kopvērtējumā izcīnīja 6.vietu. Kvalifikācijā Miks uzrādīja piekto ātrāko apļa laiku, kā rezultātā viņam bija ļoti laba starta pozīcija sacensību pirmajā braucienā, kurā viņš palika sestais, bet otrajā izdevās izcīnīt augsto 4.vietu. Trešajā un ceturtajā posmā Mikam 5.vieta.

Eiropas čempionātā GT-15 klasē vislabāk veicās Mikam Zaharčenokam


Ar izcīnīto otro vietu kvalifikācijās, savus konkurentus pārsteidza Laura Lakovica. Diemžēl, bet pirms pirmā brauciena mehāniķi kļūdījās ar dzenskrūves izvēli un beigās viņai tikai 8.pozīcija.  Otrais brauciens bija nedaudz veiksmīgāks - 6.vieta, bet pirmspēdējā etapā Laurai neveicās pavisam - tikai 11 vieta. Pēdējā braucienā tika veiktas nelielas tehniskas izmaiņas, kuras krietni uzlaboja sportistes izredzes cīnīties par labākām vietām. Pēdējā brauciena pirmos apļus Laura turējās 4.vietā, taču neveiksmīga manevra dēļ pie bojas, tiesneši viņai nolēma pieskaitīt vienu soda apli. Mūsu sportistei pēdējā vieta braucienā, bet kopvērtējumā desmitā.

Laura Lakovica «lido» virs ūdens


Nils Slakteris neilgi pirms Eiropas čempionāta bija ticis pie jaunas laivas, tāpēc vajadzēja laiku, lai pierastu pie jaunās tehnikas, kas atšķīrās no iepriekšējās.  Kvalifikācijā Nils izcīnīja 13.vietu. Pirmajā braucienā Nils palika divpadsmitais, otrajā desmitais, bet trešajā atkal divpadsmitais, bet pēdējā posmā augstā septītā vieta. Rezultātā Nikam kopvērtējumā 11.vieta, kas priekš pirmās sacīkstes ar jauno laivu ir ļoti labs rezultāts. 

Nils Slakteris ar jauno laivu «ceļas debesīs»


FR-1000 klasē Didzis Jovaiša 26. – 28.augustā piedalījās Eiropas čempionāta noslēdzošajā posmā Berlīnē, Vācijā. Pēc sacensībām sportists atzina: «Šis bija patiesi grūts posms, sākot jau ar gatavošanos - motora salikšanu ceturtdienā, treniņu vēlu piektdienas vakarā un bez apstājas veikts ceļš līdz Berlīnei.»

Didzis Jovaiša traucas pa ūdens virsmu


Pirmais brauciens neveiksmīgs – 4.vieta. Pirmspēdējā aplī Didža laivai nolūza dzenskrūves lāpstiņa, kas pārrāva stūres trosi. Veiksme neveiksmē ar to, ka situācijā pietrūka pāris centimetru līdz smagai sadursmei ar citu braucēju. Nākošajos divos braucienos Didzis noturēja ceturto pozīciju, bet pēdējā braucienā sportists nefinišēja. Kopvērtējumā Didzis Jovaiša savā pirmajā FR-1000 sezonā izcīnīja 5. vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā.
 
Foto – komandas albums

 

 

«Mēmeles sports» piloti brauc Latvijas un Eiropas čempionātā

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija