Neskatoties uz zaudējumu, Bauska noskaņoti kaujinieciski un domā par finālu

2014-04-24 15:00

    Latvijas jaunatnes florbola čempionātā sākušās pusfinālu cīņas, kurā vienā no tām, Bauskas BJSS U18 florbolisti sacenšas ar FS Mastters/Ulbrokas vienību. Pirmajā pusfināla spēlē baušķenieki uzņēma viesus no Ulbrokas, tiesa, spēle notika Codes sporta zālē. Bauska prata atspēlēties  spēles vidusdaļā no -3 (5:8), tomēr beigās zaudējums ar 9:10.

    Bauska 10. sekundē nokļūstot iedzinējos, prata atspēlēties minūtes laikā, panākot 1:1. Līdz spēles 11. minūtei viesi divas reizes nonāca vadībā, tomēr Bauska ik reizi rezultātu izlīdzina (3:3), tomēr pēc pirmā perioda baušķeniekiem divu vārtu deficīts ar rezultātu 3:5. Rolandam Kovaļevskim pirmie divi vārtu guvumi „Bauskas” labā, trešie vārti Aivim Barkovskim vairākumā.

    Otrajā periodā komandas divreiz apmainās ar vārtu guvumiem, vispirms, iemetot Bauskai, rezultāts kļūst 4:5 pēc Valda Vāvera precīzā raidījuma. Ulbroka atbild, taču parādā arī baušķenieki nepaliek, un Valdis Vāvers triec bumbiņu otrreiz pretinieka vārtos, panākot 5:6. Viesi turpinājumā labāk spēj izmantot savas izdevības un gūst divus vārtu, vienus no tiem vairākumā. Rezultāts 5:8 „Ulbroka” komandas labā. Perioda beigās baušķenieki lieliski izmanto savus abus izcīnītos vairākumus, gūtos vārtus Dināram Vaitaitim, un Rolandam Kovaļevskim, rezultāts kļūst 7:8.

    Izšķirošie notikumi risinājās pēdējā periodā vidū, kad sākotnēji baušķenieki izlīdzina rezultātu pēc Ņikitas Maksurova precīzā raidījuma. „Ulbroka” spītīgi tiecas pēc uzvaras, un ne tikai izvirzās vadībā, bet arī panāk divu vārtu pārsvaru (8:10). Lai arī pēc desmitajiem zaudētajiem vārtiem izdodas atspēlēties 7 sekunžu laikā, kad rezultatīvs metiens padodas Aivim Barkovskim, atlikušajās spēles 4 minūtēs rezultāts nemainās, un pirmajā pusfināla spēlē „Bauskas BJSS” florbolisti piekāpjas FS Mastters/Ulbroka spēlētājiem ar rezultātu 9:10.

 

Rolands Kovaļevskis, kurš tika atzīts par labāko šis cīņas spēlētāju „Bauskas BJSS” komandā, stāsta, ka neizdevās izpildīt trenera norādījumus.

    „Mēs ļāvām daudz mest no ārpuses, kas Ulbrokai deva vēlamo rezultātu. Nespējām nobloķēt vajadzīgos metienus, kā arī lieki kļūdījāmies iesākot uzbrukumus. Praktiski nedarījām to , ko jau bijām treniņos iepriekš darījuši , kas tīri labi sanāca. Vārdu sakot, neizdevās izpildīt trenera uzdevumus.”

    „Protams , zāle mazāka, visi sapratām , ka nevar ļaut mest viņu aizsargiem, jābloķē metieni ,bet kaut kā nesanāca. Pašiem domāju , ka zāle nebūt nav sveša. Zāle nedaudz slīdēja, bet abām komandām slīd vienādi, kā arī Ulbroka arī trenējas uz lielā laukuma , tāpat kā mēs SN Mēmele,” turpina Rolands.

    „Ulbrokā būs lielais laukums, daudz vienkāršāk spēlēt, jānocīnās par katru kvadrātmetru, nedrīkstam ielaist vārtus, jānosargā savi vārti, un paši noteikti dabūsim bumbiņu viņu vārtos,” tā Rolands par gaidāmo atbildes spēli.

 

Dinārs Vaitaitis, „Bauskas BJSS” komandas spēlētājs, par spēli.

     „Iespējams, mums pietrūka meistarības, jo Ulbroka jau 1/4finālu spēlēja uz mazajiem, Ziemeļamerikas laukumiem, kas viņiem varētu būt mazs pluss.”

    „Treneris pirms spēles, teica, lai bloķējam metienus. Viņiem ir meistarīgāki spēlētāji, kuri var mest no distances, meistarīgāk apstrādāt bumbiņu, iedot precīzākas piespēles. Neizdevās izpildīt trenera norādījumus, tiesa, arī vārtu vīram šī nebija veiksmīgākā spēle. Mums neieskaitīja vārtus, kad Barkovskis trieca bumbiņu zem vārtu pārlikņa, izleca no tīkla, bet svilpe klusēja. Varbūt arī tas nedaudz novilka uz leju mūs,” turpina Dinārs.

    „-1 tas nav nekas. Gaisma uz zelta spēli vēl nav izslēgta. Aiziesim uz treniņu, izanalizēsim kļūdas, un ar svaigām galvām brauksim uz Ulbroku. Esot iedzinējos, mēs būsim vairāk motivēti, vairāk noskaņojušies un uzskatu, ka būsim gatavi nobruģēt nelīdzeno ceļu līdz finālam!” tā kaujinieciski noskaņots par gaidāmo cīņu Ulbrokā ir Dinārs.

 

Ingus Panteļējevs, „Bauskas BJSS” treneris, par spēli.

Spēle notika Codē. Kā tas ietekmēja, un vai vispār ietekmēja spēles rezultātu?

    „Vai tas, ka spēlējām Codē bija labāk mums, grūti teikt. Vairāk jau, varētu teikt, ka neitrālā laukumā, kā mums tā viņiem ši spēle tika aizvadīta. Jā, tur esam spēlējuši, zālē nav sveša, bet tomēr, lielais laukums ir lielais laukums.”

Iemests daudz, bet ielaists vēl vairāk.

    „Aizsardzība bija vāja, jāsaka godīgi. Īpaši otrā maiņa. Salaidām pārāk daudz vārtus, tiesa, arī Reinis nebija vilcējs brīžos, kuros, domāju, ka jebkurā citā spēlē viņš tiktu galā ar vairāk metieniem. Epizodiski ļoti daudz kļūdījās aizsargi, darot to atkārtoti. Tas nozīmē, ka ir kļūdas, kuras tiek pieļautas atkal un atkal. Jāteic, ka mazais laukums, uz kura spēlējām, liek notikt visam daudz ātrāk. Aizsardzība tam nebija gatava. Uz mazā laukuma, katra kļūda var maksāt vārtus, jo attālumi nav tik lieli un vārtsargam arī ir grūtāk. ”

Šodien visus vārtus Virslīgas puiši salādēja.

    „Es vairāk gaidu labāku spēli no otrās maiņas. Konkrēti, no Edgara un Uģa gaidu rezultatīvāku spēli. Ir jāmet iekšā vairākiem komandas spēlētājiem, arī aizsargiem. Ir jābūt rezultatīvākiem. Mums met aptuveni 5 spēlētāji, visi no Virslīgas, pārsvarā pirmā maiņa. Piemēram, Ulbrokai met aptuveni 10 spēlētāji.”

Dodoties uz atbildes spēli, tikai -1.

    „Tas nekas nav. Ulbrokā sāksies viss no jauna. Tas, ka spēlējam viņu laukumā, domāju mūs ļoti neietekmē. Arī tur ir lielais laukums uz kura mēs jūtamies labāk, nekā uz mazā. Arī šie -1 vārti, domāju, ka mūs baigi neiespaido un lielāku spiedienu nejutīsim. Iesim, spēlēsim un darīsim visu, lai tiktu finālā.

 

Labākais spēlētājs „Bauskas BJSS rindās šajā spēlē – Rolands Kovaļevskis.

„Bauskas BJSS”U18 komandas rindās punktus guva-

Rolands Kovaļevskis 3+1

Dinārs Vaitaitis 1+3

Valdis Vāvers, Aivis Barkovskis 2+1

Ņikita Maksurovs 1+1

 

Atgādinām, ka uzvarētājs tiek noskaidrot divu spēļu summā. Atbildes otrā pusfināla spēle notiks pirmdien, 28. aprīlī, Ulbrokā plkst. 18:30.

 

Rakstu sagatavoja- A.Dulbe

Neskatoties uz zaudējumu, Bauska noskaņoti kaujinieciski un domā par finālu

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija