Pašaizliedzīga spēle aizsardzībā Bauskai atnes trīs punktus turnīra tabulā

2012-12-22 19:15

LFS čempionātā florbolā SN Mēmele, mazrezultatīvā spēlē uzvaru izcīna FK Bauska, kuri ar 4-2 pārspēja viesus no Valmieras.

Spēles pirmo periodu abas komandas spēlēja manāmi piesardzīgi, lēnam ieskrienoties un sajūtot spēles garšu. Iespējas abām komandām, taču veiksmīgāki šajā spēles elementā izrādās viesi, kuri pēc pirmā perioda dodas ar minimālu pārsvaru 1-0 vadībā.

Otrajā periodā FK Bauska sakārtoja visu pa savam. Vispirms Māris Akmentiņš, tad Rihards Mallons un tad Edgars Liepa gūst katrs pa vārtiem un rezultāts kļūst 3-1 FK Bauska labā.

Pēdējais periods Bauskai izdodas lielisks. Realizēts vairākums Toma Niedres izpildījumā un rezultāts jau 4-1. Viesiem vienus vārtus izdodas atgūt, taču ar to ir par maz, un Bauskai svarīgā spēlē uzvara ar rezultātu 4-2.

Bauskas komandā rezultatīvākie bija Toms Niedre ar 1+1 un Ģirts Laugalis 0+2.

Labākie spēlētāji- Elvis Holsts (FK Bauska)

Matīss Salmiņš (Valmiera)

Spēles protokols.

Pēcspēles komentāros Valmieras galvenais treneris Māris Rozenbahs izteicās, ka lielu ietekmi uz spēlētājiem atstājis laukums, ‘’Spēle pilnīgi atšķirīga no tās, kuru aizvadījām pirmajā tikšanās reizē. Zāle tāda, ka visi krita un gāzās, taču likumsakarīgi, ka vietējie vairāk piešāvušies, pārzinādami savu laukumu.’’

‘’Spēli iesākām labi. Guvām pirmie vārtus un trešdaļu noslēdzām ar vadību, lai gan pārsvars nepiederēja nevienai komandai. Tomēr tad ielaidām vārtus. Pretinieks izspēlēja līdz tukšiem vārtiem. Kādam paslīd kāja, kāds paklūp, taču, protams, tas neataisno zaudējumu. Bija jānospēlē daudz labāk. ‘’

‘’Nākamās spēles mums tagad tikai 5. janvārī, Talsos un tad pēc tam pret Lekringu. Par cik tuvojas svētki, treniņiem laiks tiek atvēlēts mazāk un pēc svētku treniņi nav pilnvērtīgi. Esam amatieri un piespiest apmeklēt 100% treniņus mēs nevaram, tā kā nosvinēsim svētkus, protams, Bauskai tie būs priecīgāki nekā mums šajā gadījumā, bet skatīsimies nākotnē un turpināsim trenēties. ‘’

‘’Iespējams neesam tā komanda, kura spēj ātri adaptēties uz laukuma, jo mājās spēlējam savādāk, bet izbraukumā savādāk. Runājot par segumu, tas rada lielu diskomfortu, jo bumbiņa vairāk palēcās un ir jāpiešaujas, jo trenējamies uz sintētiskā seguma laukuma. ‘’

Trenerim vēl jautājām par šobrīd Latvijas florbola dzīves aktuālāko. Kam priekšroku dotu Māris - vietējam speciālistam vai piesaistītam ārzemju speciālistam, kurš vadītu Latvijas florbola valsts vienību?

‘’Viennozīmīgi labākā izvēle būtu piesaistīt ārzemju speciālistu. Labākais modelis būtu ārzemju treneris, kurš būtu kā mentors - visu darbu dara vietējie, bet viņi to visu dara pēc ārzemju trenera komandām. Daudzviet tiek izmantota šī shēma - Šveicē, Zviedrijā, kas arī ir labākais variants. ‘’

‘’Vai šis treneris (Iiro Parviainen) ir īstais, tas ir cits jautājums, taču uzskatu, ka pamainīt noteikti vajadzētu, tikai tāpēc, lai šie vietējie spēlētāji, kuri nekur neizbrauc, redzētu šo citu spēles vadītāja stilu. Šie divi gadi, varētu būt kā cikls, pēc kura, kaut kas jāpamaina, jo lielākais mērķis jau ir nākotnē nokļūt Olimpiādē. Vēl, protams, var piesaistīt vietējos trenerus, kuri spēj izpildīt šo ārzemju trenera plānu, tiešā veidā strādājot ar spēlētājiem‘’.

Ingus Panteļejevs par spēli. ‘’Tīra spēle no aizsardzības. Tāds bija galvenais spēles uzdevums, kas arī mums izdevās. Varu uzteikt  ļoti labu vārtu sargu darbību, abi komandu vārtu vīri darbojās perfekti. Cīņa šodien bija vairāk par vietu turnīra tabulā, jo abas komandas  tabulā ļoti sīvi konkurē, un nu jau pēc šīs spēles mēs atrodamies vienādā situācijā - abām pa 11 punktiem. Tamdēļ liela ietekme bija psiholoģiskajam stāvoklim komandā. ’’

‘’Šodien izmantojām teju visus spēlētājus. Atgriezies arī ir Toms Grunckis, kas ir stabils atbalsts komandas aizsardzībai. Spēlētājus cenšamies izmantot maksimāli, lai komandas rezultāti uzlabotos. Ja var izmantot trīs maiņas, tad tas ir jādara. Tas atmaksājās tieši šīs spēles beigās, kad bija nepieciešams viss vairāk spēka. ‘’

‘’Rītdienas spēlē pret Ķekavas Buldogiem ir jāizcīna trīs punkti. Nekas īpašs nav sagatavots, turpināsim spēlēt no aizsardzības, balstoties uz pretuzbrukumiem. Rīt obligāti jāuzvar un jāiegūst trīs punkti. ‘’

‘’Vienīgais mīnus rītdienas spēlē ir tas, ka Tomam Rozentālam ir trauma, līdz ar to viņš rīt nevarēs palīdzēt, viņa vietā rīt spēlēs Rolands Kovaļevskis. ‘’