Pēdējās divās spēlēs Bauska pretiniekus grauj ar +20 un +23 punktiem

2016-01-14 13:05

Piecu dienu trīs spēļu maratonu Latvijas basketbola līgas 3.divīzijas (LBL3) čempionātā noslēguši «Bauskas BJSS/SC Mēmele» basketbolisti, kuri nedēļas sākumā uzvarēja divas no divām spēlēm praktiski nodrošinot 1.vietu B grupā.

Par 8.janvāra neveiksmi Rūjienā jau rakstījām, taču nākamajās divās spēlēs gūtas uzvaras. Vispirms 11. janvārī viesos ar 93:73 uzvarēta «BJBS Rīga» komanda, bet dienu vēlāk, 12.janvārī spēlējot mājās baušķenieki ar 103:80 sakāva grupas vicelīderus, komandu «Saulkrasti», nostabilizējoties grupas galvgalī.

Viesos pret «BJSB Rīga»

Spēlē pret «BJSB Rīga» komandu baušķenieki pamatus uzvarai sāka likt jau no pirmās ceturtdaļas vidus, kad pateicoties Māra Skrējāna, Nika Gagalieša, Mika Karlova un Toma Vilka pūlēm viesi iekrāja 11 punktu pārsvaru – 20:31.

Nekas kardināls spēles otrajā ceturtdaļā nemainījās. Pretinieki Bauskas komandai ļāva izpildīt daudz brīvus metienus no distances, arī atlēcosāš bumbas veiksmīgāk gan savā aizsardzības zonā gan uzbrukumā savāca «Bauska» spēlētāji. Pēc puslaika – 37:44 viesu labā.

Otrajā puslaikā laukumā turpināja dominēt viesi no Bauskas. Pēdējā ceturtdaļā baušķenieku labā trīspunktu metienus pretinieku grozā «salādēja» Kaspars Jakubonis un Eliss Upenieks nodrošinot uzvaru. Otrais izcēlās ar 18 izmestajiem trīs punktu metieniem no spēles, no kuriem seši bija precīzi, bet Mikus Karlovs mačā izcīnīja 19 atlēcošās bumbas.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas treneris Juris Ojāru par spēli.
«Godīgi sakot, pretestība no pretinieku puses bijusi vāja. Viņi necīnījās, ļāva mums savākt ļoti daudz atlēcošās bumbas zem groziem viņu zonā. Arī mēs necentāmies mesties uz priekšu un gūt pēc iespējas vairāk punktus. Spēlētāji aizvadīja mierīgu spēli. Metām daudz no distances, veidoja saspēli. Arī ar pretinieku apspēlēšanu nebija grūtību. Mēs vairāk domājām par nākamās dienas spēli pret «Saulkrastiem.» Tā bija svarīgāka.»

Mājās pret «Saulkrasti»

Jau nākamajā dienā pēc spēle Rīgā, lielisku panākumu spēlējot mājās izdevās gūt otrdien, 12. janvārī, kad «Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas basketbolisti uzņēma vicelīderus, komandas «Saulkrasti» spēlētājus. Pirms šīs tikšanās reizes, baušķeniekiem pēdējo trīs gadu laikā nebija izdevies uzvarēt saulkrastiešus tiesa, beidzot šo neveiksmīgo sēriju izdevās pārtraukt.Spēles sākums teicams padevās mājiniekiem. Bauskas komandas spēlētāji pirmo desmit minūšu laikā trāpīja praktiski visus izpildītos metienus, garām raidot tikai piecus no 21 mēģinājuma. Spēles otrajās desmit minūtēs komandas cīnījās neizšķirti – 22:22 un pēc puslaika mājinieki bija vadībā ar 52:37.

Tikpat jaudīga kā pirmā ceturtdaļa, baušķenieku izpildījumā bija arī trešā, kurā uzvara ar 26:13. Iegūtais pārsvars praktiski nodrošināja uzvaru mačā. Pēc izrāviena baušķenieki spēlēja mierīgāk un laukumā sūtīt jaunos spēlētājus. Lai arī pēdējās desmit minūtēs veiksmīgāk meta viesi – 25:30, «Bauska» svinēja pārliecinošu uzvaru ar 103:80.

«Prieks par uzvaru. «Saulkrastus» nebijām uzvarējuši pēdējos trīs gadus.»

Kāpēc tas izdevās tikai tagad?
«Ja runājam par šo sezonu, tad šajā spēlē nosedzām pretinieku komandas līderus. Māris Skrējāns «apstrādāja» Tomu Proveju, kurš Saulkrastos mums sameta 36 punktus – pusi no visas komandas punktiem. Šajā mačā viņam 4 punkti.»

Regulārais čempionāts gandrīz galā. Kāda komanda bija sezonas sākumā un kāda tā ir tagad?
«Spēlētāji vairāk sadarbojas un saprot viens otru.Komandas biedri cits citu izjūt, zinām kurā pozīcijā katrs atradīsies, kur piespēlēt. Esam saspēlējušies. Arī jaunie komandas spēlētāji ir kļuvuši nobriedušāki, gudrāki un mierīgāki. Viņi vairāk spēlē ar prātu.
Aizvadījāt trīs spēles piecās dienās. Kā spēlētājiem ar fizisko sagatavotību?
«Ar fizisko sagatavotību basketbolistiem viss ir kārtībā. Sezonas ievadā ieliktais darbs šādos brīžos atmaksājas. Mums ir lielas rezerves, jaunie spēlētāji, kuri ir konkurētspējīgi  un prasmīgi.»

LBL3 regulārā čempionātā «Bauskai» atlikusi viena spēle, 21.janvārī  savās mājās pret pēdējā laikā labi spēlējušo basketbola klubu «Krāslava.» Līdz šim baušķenieki  15 spēlēs ir uzvarējuši 12 reizes.

«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas labā rezultativitātes punktus spēle pret komandu «BJBS Rīga» guva – Eliss Upenieks – 20 punkti (p.), Mikus Karlovs – 16 p., 19 atlēcošās bumbas (a.b.), 9 rezultatīvas piespēles (r.p.), Kaspars Jakubonis, Niks Gaigalietis – 15 p., Toms Vilks – 11 p., 8 a.b., Māris Skrējāns – 11 p., 10 a.b., Mārtiņš Ābele – 3 p., Roberts Cers – 2 p.
«Bauskas BJSS/SC Mēmele» komandas labā rezultativitātes punktus spēle pret komandu «Saulkrasti» guva – Ivars Zemītis – 28 p., 10 a.b., Kaspars Jakubonis – 19 p., Mikus Karlovs – 17 p., 9 a.b., 8 r.p., Niks Gaigalietis – 10 p., Niks Konstantīns Dibets, Robersts Cers, Toms Vilks – 7p., Māris Skrējāns – 5 p., Mārtiņš Ābele – 3 p.

Rakstu sagatavoja: A.Dulbe