«SC«Mēmele»/Code» florbola komandā vairāku kadru maiņa, vienības treneris cer iekļūt izslēgšanas spēlēs

03/10/2017 16:11
Savu trešo sezonu Latvijas florbola 2.līgā šonedēļ sāks florbola kluba «SC «Mēmele/Code» florbolisti. 
 
Klubā šosezon notikušas būtiskas sastāva izmaiņas – vienību pametuši vairāki līderi, kuri spelēs virslīgā, bet komandas rindas papildinājuši spēlētāji no Jelgavas novada Elejas pagasta, divi sporta skolas audzēkņi un Aivis Barkovskis, kurš vairākus gadus spēlēja florbola virslīgā.
 
Debijas sezonā, pirms diviem gadiem, «SC «Mēmele/Code» komanda savā grupā 10 vienību konkurencē ar sešām uzvarām 18 spēlēs palika astotie – krietni atpaliekot no pirmā četrinieka, kurš iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Apostījuši gaisu, Bauskas novada florbolisti pērnajā sezonā bija krietni tuvāk mērķim iekļūt «play-off». Diemžēl, zaudējot svarīgas spēles pret tiešajiem konkurentiem par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, mērķi sasniegt neizdevās – deviņu komandu konkurencē zemgalieši palika piektie, tikai trīs punktus atpaliekot no vēlamās pozīcijas. Pāgāšgad komanda uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm – 8:8.
 
Šogad 2.līgā spēlē 20 komandas, par vienu vairāk nekā pērn. Vienības sadalītas divās grupās – Austrumi un Rietumi. Bauskas novada komanda septiņu vienību konkurencē spēlēs Rietumos. Katras grupas spēcīgākās četras komandas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Tāpat kā pērn «SC «Mēmele/Code» sacentīsies ar FK «Jūrmala», FK «Vārme», FK «Tērvete» un «Leģions/Grobiņas» novad komandām, bet līdz šim nezināmi pretinieki būs FK «NND», «Talsu NSS/Zerorisk» un «Kurši2» vienību. Ar pēdējo Bauskas novada florbolisti sacentās debijas sezonā. Komandas izspēlēs divu apļu turnīru.

Vienību atstājuši vairāki tās līderiem. Uz virslīgas klubu FK «Bauska» pārcēlušies  codieši Justs Baltmanis, Vitālijs Ivanovs, Gatis Pelēķis, ceraukstietis Artūrs Dulbe un īslīcietis Uģis Ritvars Jirgensons. Justs, Vitālijs un Artūrs allaž bija starp komandas rezultatīvakajiem spēlētājiem, bet Gatis un Uģis prasmīgi darbojās aizsardzībā.

Ceļgala traumas dēļ sezonu izlaidīs īslīcietis Konstantīns  Mališevs. Tāpat,  florbolista spēlētāja gaitas, vismaz pagaidām, noslēdzis baušķenieks Artūrs Breijers un vārtsargs no Iecavas Reinis Lapiņš. Komandā vairs nebūs arī vārtsargs Artis Štrovalds, kurš sargās 2.līgas Austrumu vienības «Jaunjelgava/Daudzese» vārtus un spēlēs Rīgas florbola čempionātā.
 
Komandas rindas papildinājuši trīs Jelgavas novada elejas pagasta florbolisti – Matīss Dzeguze, Kristaps Caune un vārtsargs Kārlis Grobārts. Tāpat vienībai pievienojušies divi Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skola skolēni – Valts un Rinalds Smilgas. Būtiskākais komandas papildinājums ir Aivis Barkovskis, kurš 2.līgas klubam pievienojies pēc vairāku sezonu spēlēšanas virslīgas kubā FK «Bauska», bet pa sezonai pavadīja FK «Rīga» un «Ķekava» komandās.
Lieliska iespēja trenēties


«SC«Mēmele/Code» komandu otro gadu vadīs Ingus Panteļejevs. 

 
- Tie spēlētāji, kuri šogad spēlēs virslīgā, ir būtisks zaudējums. Divi no spēlētājiem bija rezultatīvākie pagajušajā sezonā. Arī pārējie bija vieno no rezultatīvākajiem. Viņu zaudējums ir būtisks. To apliecina kaut vai tikai statistika, bet vēl šie spēlētāji paveica lielu darba apjomu, ko statistika neuzrāda.

- Komandas sastāvs ir mainījies teju uz pusi. Brāļi Smilgas ir tie jaunieši, kuri meistarības un attieksmes līmenī ir vistuvāk virslīgai. Ja šie zēni sevi apliecinās 2.līgā, viņi,iespējams, varēs spēlēt virslīgā jau sezonas otrajā pusē. To gan lems virslīgas treneri. Protams, būtisks papildinājums ir virslīgas līmeņa spēlētāja Aivja Barkovska pievienošanās komandai. Prognozēju, ka viņš daļēji aizstās līderus, kuri šogad komandā vairs nespēlē. Vīriem no Jelgavas novada meistarības līmenis nav tāds, kādu es vēlētos redzēt, bet trenējoties pēc laika prasmes noteikti uzlabosies.
 
- Sapulce ar komandu un tas vadību vēl nav notikusi, bet kā vienības minimālais mērķis ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.

2.līgas spēlētājiem ir lieliska iespēja trenēties ar virslīgas klubu, bet ne visi izprot šo treniņu nozīmīgumu. Žēl, ka daļa 2.līgas spēlētāji nenovērtē, kāda iespēja viņiem ir dota. Florbolisti var trenēties kopā ar augstāka līmeņa spēlētājiem. FK «Bauska» treneris Normunds Grunckis ir vadījis Latvijas izlasi un viņa vadītie treniņi ir profesionālā līmenī un interesanti.Spēlētājiem būtu jānovērtē šī iespēja un pie pirmās neveiksmes, trenējoties ar virslīgu, nemest «plinti krūmos».

Pirmā spēle Bauskas novada komandai izbraukumā 7.oktobrī pret «Leģions/Grobiņas novads» vienību, bet pirmā spēle savu skatītāju priekšā Codes pamatskolā plānota 11.oktobrī pret Liepājas «Kurši2». Zemgalieši regulārā turnīra sezonu noslēgs nākamā gada 24.februārī viesos pret «Talsu NSS/Zerorisk».
 

 

«SC«Mēmele»/Code» florbola komandā vairāku kadru maiņa, vienības treneris cer iekļūt izslēgšanas spēlēs

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija