Starptautiskā basketbola turnīrā Bauskā uzar lietuvieši

2015-11-22 10:12

 

Četras komandas no Bauskas un Lietuvas tradicionālajā basketbola turnīrā sporta namā «Mēmele» sacentās 21.novembrī.
 
Sacensību organizatore Inga Ūbele pastāstīja, ka pēc diviem gadiem turnīram apritēs apaļa jubileja – 30 gadu. «Šīs sacensības notiek jau no SKF – starpkolhozu konservu fabrikas laikiem, kad ar piemiņas veltēm dalībniekus apbalvoja toreiz visiem zināmā ražotne. Spēles notiek starp Bauskas pilsētas un Lietuvas pilsētu – Jonišķi, Jaunakmene, Radvilišķi basketbola komandām vīriešu un sieviešu konkurencē,» par sacīkstēm stāsta I. Ūbele. Tradicionāli turnīrs notiek katru gadu, ik reizi mainoties pilsētai, kur notiek sacensības. Pērn spēles notika Jaunakmenē, kur 1.vietu izcīnīja Bauskas pilsētas senioru vīriešu un sieviešu komandas. Nākamās sacīkstes plānotas Jonišķos.
 
Vīrieši un sievietes, protams, sacentās atsevišķi. Katrā grupā komandas izspēlēja pusfinālu, jeb vienu spēli ar izlozēto pretinieku. Cīņas uzvarētājs spēlēja finālā par 1.vietu, zaudētājs - par 3.vietu. 
 
Šogad Bauskas pilsētas komandām neveicās. Dāmas cīnījās godam, bet tā vietā, lai spēlētu finālā, nācās cīnīties par bronzu. Pusfinālā mūsu seniores netrāpīja brīvu metienu no groza apakšas, kuru realizējot, vēl būtu iespēja nokļūt finālā, līdz ar to zaudējums 36:38 pet Jaunakmenes basketbolistēm. Spēlē par trešo vietu baušķenieces ar 33:21 pārspēja Jonišķu basketbolistes. Bauskas komandā spēlēja – Ina Stāmere, Inga Ūbele, Inga Tarvida, Līga Rimševica, Vēsma Veģere, Dace Čapa un Sanita Sila.
 
Bauskas vīriešu komandu jau vairākus gadus pārstāv Iecavas novada basketbolisti. Kungi šogad tika līdz finālā, pirms tam pusfinālā ar 50:42 uzvarot Radvilišķu komandu. Aizraujošā spēles galotnē latvieši nospēlēja pavirši, ļaujot lietuviešiem no Jonišķiem izrauties vadībā. Diemžēl laika nepietika un Bauskas komandai zaudējums ar 33:44. Pateicoties Bauskas pils muzeja direktoram Māris Skanim, visi sacensību dalībnieki devās bezmaksas ekskursija pa Bauskas pili. Lietuvieši noteica, ka nākamvasar pili noteikti apmeklēs ar radiem un draugiem.
Bauskas komandas kungu komanda – Māris Ozoliņš, Aldis Beitiņš, Aļģis Mudurs, Andris Pļaviņš, Jānis Krūze, Ģirts Jakuška, Dzintars Kaļķis, Dzintars Zaumanis, Gunārs Plucis, Aigars Indriķis. 
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe
 
 

Starptautiskā basketbola turnīrā Bauskā uzar lietuvieši

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija