Tenisa turnīrā Codē finālā tiekas brāļi Šekavi

2017-06-19 13:58
 
Bauskas novada Codes pagasta tenisa laukumā 17. jūnijā notika Codes pagasta ceturtais tenisa čempionāts. Par uzvarētāja kausu cīnījās astoņi dalībnieki.
Foto – Āris Rotbergs
Codes pagasta čempionāta tenisā pirmais četrinieks – Tomass Šekavs (no kreisās), Ingus Šekavs, Ansis Pavilons un Gatis Pelēķis.
 
Sacensību un Codes pagasta sporta darba organizators Āris Rotbergs tenisistus izlozes veidā sadalīja divās grupās. Divi spēcīgākie no katras grupas tika pusfinālā, bet 3. un 4. vietas ieguvējiem turnīrs beidzās. Sportisti vienojās, ka viena spēle ritēs līdz diviem veiksmīgiem setiem un seta garums būs četri uzvarēti geimi. Katra grupa spēlēja savā laukumā, abos kortos mači ritēja raiti. 
A grupā laurus plūca sacensību favorīts Tomass Šekavs, kas pretiniekus – Gati Pelēķi, Edmundu Lauvu un Arti Finksu – uzvarēja ar 2:0.
Otrajā vietā palika G. Pelēķis. Viņš mazliet negaidīti ar 2:1 (2:4, 5:3, 4:2) pārspēja A. Finksu, bet izšķirīgajā cīņā par iekļūšanu pusfinālā Gatis pret E. Lauvu atspēlējās ar 1:0 un beigās izcīnīja panākumu ar 2:1. Trešais grupā A. Finks, kas ar 4:0 un 4:0 sagrāva E. Lauvu.
B grupā triumfēja Ingus Šekavs – Tomasa brālis, pagājušā čempionāta uzvarētājs. Arī viņš grupu spēlēs pārliecinoši ar 2:0 pārspēja Uģi Sirmeli, Ansi Pavilonu un Artūru Dulbi.
 
Izšķirīgajā spēlē par iekļūšanu pusfinālā sacentās ceraukstieši A. Pavilons un A. Dulbe. Pirmo setu ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Artūrs, taču Anša meistarība auga, un nākamajos divos setos viņš pretinieku apspēlēja ar 4:2 un 4:2, nodrošinot iekļūšanu pusfinālā. Trešais grupā bija A. Dulbe, kas ar 2:0 apspēlēja Uģi Sirmeli.
 
Pirmajā pusfināla spēlē I. Šekavs ar 2:0 pārspēja Gati Pelēķi, bet Tomass Šekavs ar 2:0 uzvarēja Ansi Pavilonu. Spēlē par trešo vietu pirmajā setā pārliecinoši darbojās Ansis, kas Gati pārspēja ar 4:1. Otrajā setā ceraukstietis vairāk riskēja un biežāk kļūdījās. Iecavnieks Gatis izmantoja iespējas un otro setu uzvarēja ar 4:2. Izšķirīgajā spēles nogrieznī prasmīgāks bija Ansis, kas pretinieku pārspēja ar 4:1 un izcīnīja trešo vietu.

Finālā tikās brāļi Šekavi, kas demonstrēja lieliskas prasmes, izcēlās ar skaistiem sitieniem pa diagonāli, precīziem saīsinātajiem metieniem un netveramiem raidījumiem pa galalīniju. Pērnā gada čempions pirmajā setā Tomasu sasita ar 4:1. Tomass otrajā setā atbildēja līdzīgi, pārspējot brāli ar 4:2. Izšķirīgajā spēles daļā precīzāks bija Ingus, kas kļuva par divkārtējo turnīra uzvarētāju.

Sacensību čempions Ingus Šekavs: 

- Vasarās tenisu spēlēju jau vairāk nekā desmit gadu. Finālā man beidzot bija iespēja sacensties ar brāli. Esmu rīta cilvēks, brālis – vakara, tāpēc kortā netiekamies. Abi kopā spēlējam ļoti reti. Tenisā neliela atslābināšanās nozīmē kritumu. Arī pirms fināla spēles nevienā cīņā nevarēju atslābināties. Teniss ir interesants ar to, ka mazākā patvaļība var maksāt zaudētus punktus, geimu un setu pret jebkuru pretinieku. Finālā pirmo setu uzvarēju, otrajā brālis spēlēja ļoti labi, bet trešajā atsevišķās epizodēs es biju labāks un uzvarēju.
Ceru, ka arī Bauskā drīz būs jauns korts. Turnīri jārīko biežāk. Ir skumji, ka baušķeniekiem jābrauc spēlēt uz Rundāli vai Codi. Ļoti vajadzīgs pašiem savs kvalitatīvs laukums.

 

Tenisa turnīrā Codē finālā tiekas brāļi Šekavi

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija