Uvis Slakteris kļūst par Eiropas čempionu

2016-09-26 19:15

Foto – komandas foto
Uvis Slakteris (centrā) pirmo reizi karjerā triumfē Eiropas čempionātā «Formula 2»

Fantastisku sasniegumu «Formula 2» Eiropas čempionātā Lielbitānijā sasniedzis codietis Uvis Slakteris. Apsteidzot titulētos  konkurentus bīstamos laikapstākļos, Uvis kāpa uz goda pjedestālā augstākā pakāpiena un pirmo reizi karjerā izcīnīja Eiropas čempiona titulu.

«Riga powerboat team» braucēju Uvi Slakteri Eiropas čempiona godā Lielbritānijas pilsētā Stewartby kronēja svētdien, 25.septembrī 11 vakarā pēc Latvijas laika.

Pilsētas ezerā laikapstākļi braucējus nelutināja. Vairākkārt tika atcelta kvalifikācija, bet kad tā notika, tās laiks tika samazināts. Pēc kvalifikācijas vējš nedaudz pierima, bet vēl aiz vien plašajā ezerā bija vērojami iespaidīgi viļņi.
Komandas vadītājs Atis Slakteris informē, ka noslēdzoties kvalifikācijai Uvis sacensību pirmajā braucienā startēja no sestās pozīcijas. Tajā codietis izrāvās ceturtais, bet jau pirmajā līkumā notika avārija, pēc kuras sekoja atkārtots starts. Pēc pirmā brauciena Uvim otrā vieta.

Otrajā un trešajā braucienā, demonstrējot lieliskas braukšanas prasmes codietis uzvarēja abos braucienos un pirmo reizi karjerā triumfēja Eiropas čempionātā.


«Riga powerboat team» komandas vadītājs Atis Slakteris.

«Liels un Latvijas sportam nozīmīgs notikums. Uvis netikai aizvadīja lielisku sacīksti sarežģītos laikapstākļos, bet arī aiz sevis atstāja Pasaules vicečempionu Matt Palfreyman un trīskārtējo Pasaules čempionu Colin Jelf.»
«Mehāniķi savu darbu paveica godam,arī pārējie komandas biedri visu izdarīja teicami. Paldies arī sponsoriem, īpaši «Uzvara Lauks.» Lielisks komandas kopdarbs, kas atmaksājies ar Eiropas čempiona godu.»
«Uvis ir labā formā. Pēc trim nedēļām, 8. un 9. oktobrī Portugālē viņš cīnīsies pēdējā Pasaules čempionāta posmā, kurā codietim pagaidām trešā vieta.Angļus uzvarējām viņu pašu mājās, esam emocionāli piepildīti. Viennozīmīgi mērķis ir nosargāt trešo vietu, kas nebūs viegli izdarāms.» 
«Organizatori paveica lielisku darba apjomu, lai gonkas notiktu augstākajā līmenī. Tāpat, jāuzteic infrastruktūra, jo padomāts bija par pilnīgi visu, lai sacīkstes būtu baudāmas kā braucējiem tā skatītājiem. Vienas no vislabāk organizētām sacīkstēm, kādās nācies būt.» 
 
 

Eiropas čempions Uvis Slakteris

«Lielbritānija man ir veiksmīga. Te es uzvarēju savu pirmo Pasaules čempionāta posmu. Saīsinātās kvalifikācijas dēļ nevarēju uzrādīt labāko laiku, jo nepaspēju ieskrieties, bet es saglabāju mieru, jo zināju, ka starts man padodas. Soli pa solim pēc katra starta kāpu uz augšu. Pirmspēdējā posmā lieki neriskēju un gaidīju, kad sāncensis kļūdīsies. Pacietīgi savu iespēju sagaidīju, veicu manevru un izrāvos vadībā. Pārsvaru pirmspēdējā braucienā noturēju, bet pēdējā jau no paša starta izrāvos vadībā un nobraucu gonku kā līderis līdz galam.»
«Gonkas nebija vieglas. Kad 2008.un 2009.gadā izcīnīju otro vietu Eiropas čempionātā, es pieļāvu mazas kļūdas, kuras man dārgi maksāja. Pērn Eiropas čempionātā kvalifikācijā biju pirmais un jau likās, ka uzvara ir rokās, bet tad mani pievīla tehnika un es paliku ceturtais. Šoreiz es maksimāli koncentrējos visas sacīkstes garumā, katrā pagriezienā domāju par katru manevru, nezaudēju koncentrēšanos no pirmās līdz pēdējais sacīkstes minūtei.»
 
Uvis Slakteris kļūstot par Eiropas čempionu saņēma arī 2,000 eiro lielu naudas balvu.
 


 

Uvis Slakteris kļūst par Eiropas čempionu

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija