«Uzvara» dramatiskā finālā uzvar «pendelēs» un pirmo reizi triumfē telpu futbola čempionātā

2017-04-05 13:00
Aizvadītā nedēļas nogalē 1.aprīlī ar fantastisku fināla cīņu starp «Cerauksti» un «Uzvaru» noslēdzās Bauskas novada atklātais telpu futbola čempionāts.
Pirmo trīs vietu ieguvēji – «Sesava», «Uzvara», «Ceraukste».

Turnīrā piedalījās astoņas komandas izspēlējot viena apļa turnīru pēc kura četras labākās vienības tikās pusfinālā.

Regulāro turnīru lieliski aizvadīja «Sesava» no Jelgavas novada ar 19 punktiem finišējot pirmajā vietā. Komanda necieta nevienu zaudējumu, reizi spēlēja neizšķirti un izcīnīja piecus panākumus. Tikpat pārliecinoši pamatturnīrā spēlēja «Uzvara». Uzvarieši zaudēja tikai sesavniekiem, bet sešos mačos pārliecinoši panākumi. Šogad pieticīgs sniegums «Rainim» – četri panākumi, divi neizšķirti un zaudējums. Pēdējā vienība, kas izcīnīja tiesības spēlēt pusfinālā bija «Ceraukste», kas izšķirošajā mačā par iekļūšanu izslēgšanas spēles ar 4:3 pārspēja «BJSS» komandu, atstājot sāncenšus turnīrā piektajā vietā. «BJSS» komandā spēlēja Bauskas sporta skolas un vairāki Iecavas novada futbolisti. Necerēti vāji rezultāti šogad katra čempionāta pretendentiem uz medaļām «Īslīcei». Komandas sastāvs uz «papīra» bija ļoti labs, bet sadarbība laukumā neveidojās. Īslīciešiem tikai divi panākumi un sestā vieta. Septītie «Brunava» ar vienu uzvaru, bet pārliecinošā čempionāta pastarīši «Ozolaine» palika  bez punktiem.

Pirmajā pusfināla spēlē «Uzvara» tikās ar «Raini». Pirmie ātri vien panāca sev labvēlīgo 4:0. Lai arī rainieši saņēmās un pietuvojās līdz 4:3, uzvarieši atbildēja ar diviem precīziem sitieniem un beigu rezultāts 6:3 «Uzvaras» labā.
Otrajā pusfinālā «Ceraukste» ļoti pārliecinoši ar 4:1 apspēlēja regulārā turnīra uzvarētājus «Sesava».

Par turnīra bronzu sacentās rainieši un sesavieši. Viesi no Jelgavas novada jau pirmajā minūtē guva vārtus, bet vēlāk izvirzījās vadībā ar 2:1. «Rainis» saņēmās un pārņēma vadību ar 4:3. Tiesa, sesavnieki fantastiski atspēlējās gūstot trīs bezatbildes vārtus, panāca 6:4. Par spīti daudziem izniekotiem momentiem, rainieši vienus vārtus atguva, bet ar to nepietika un trešo vietu izcīnīja «Sesava».
3.vieta - «Sesava». Dāvis Strupulis, Edgars Roze, Vairis Bērziņš, Matīss Dzeguze, Raitis Mazdūris, Andris Zuts, Edgars Veinbergs. Nauris Horsts, Andžejs Leitis, Mariss Vecvagaris, Rūdolfs Knope, Edgars Druseiks, Mārtiņš Meija, Vadims Kozlovskis. 

Par vēl aizraujošāku dueli parpupējas fināla dalībnieki «Ceraukste» un «Uzvara». Mača ievadā abām komandām daudz vārtu gūšanas momenti neradās, bet lēnām ieskrējās uzvarieši, kuri izvirzījās vadībā ar 1:0. Ceraukstieši aktivizējās otrā puslaika vidū – vairāk kontrolēja bumbu, piespiežot uzvariešiem īsā laikā pārkāpt virkni noteikumus. Piecus sodus «Uzvara» savāca ātri. Ar sesto pārkāpumu ceraukstieši saņemtu tiesības izpildīt 10 metru soda sitienu, bet sāncenši spēlēja organizēti un noteikumus nepārkāpa.Tiesa, «Ceraukste» uzbruka aizvien apjomīgāk un galu galā piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus pat trīs reizes. Pirmo «pendeli» ceraukstieši nerealizēja uz ko «Uzvara», pusotru minūti pirms spēles beigām, atbildēja ar vārtu guvumu panākot 2:0. «Ceraukste» nepadevās un piespiežot pretiniekus pārkāpt noteikumus realizēja «pendeli» pietuvojoties līdz 1:2. Ceraukstieši turpināja uzbrukt un «Uzvara» atkal pārkāpa noteikumus, bet šoreiz «Ceraukste»  soda sitienu netrāpīja.
Tomēr fināls ar to nebeidzās – 13 sekundes pirms spēles beigām cerauktieši guva vārtus un emocionālā mača noslēgumā izrāva neizšķirtu 2:2.
Pēcspēles soda sitienos jeb «pendelēs» meistarīgāki bija uzvarieši, kuri pirmo reizi sacensību vēsturē virs galvas cēla uzvarētāja kausu.
2.vieta - «Ceraukste». Raitis Zeņuks, Gatis Ivanāns, Armands Gailis, Mārtiņš Dulbe, Roberts Kovaļevskis, Kristaps Maskalis, Rihards Dervins, Mihails Kohanovičs, Raitis Cirvelis, Artūrs Dulbe, Nauris Dumbrovskis, Aivis Barkovskis, Anrijs Andersons, 
 
1.vieta - «Uzvara». Elvis Holsts, Elvijs Vīlips, Gints Brakovskis, Guntis Gabrāns, Ivis Juriščuks, Jānis Cīrulis, Jēkabs Perševics, Kaspars Inaps, Kaspars Priedols, Marks Kuncevičs, Renārs Gumbelis, Sandis Belte, Tomas Valts Jirgensons, Edgars Zivers. 


Komandas «Uzvara» vadītājs un kapteinis Kaspars Priedols: 

- Visa turnīra garumā spēlējām stabili. Arī sastāvs daudz nemainījās un uz spēlēm tika vairums spēlētāji. Esam komanda, kurā nav individuāli spēcīgu spēlētāju, bet kā kopums varam uzvarēt. Fināls bija ļoti aizraujoš un esam priecīgi par čempionāta uzvarētāja kausu.


Nauris Dumbrovskis no «Ceraukstes»:

- Lai arī zaudējām, zelta mačs bija lielisks. Priecē komandas izpildījums un sadarbība laukumā, kura ar katru gadu uzlabojas.  Kopā  spēlējam daudzus gadus un kā komanda esam arī ārpus futbola laukuma.

Vairis Bērziņš no «Sesavas»:

- Beidzot ir izdevies izvairīties no ceturtās vietas kādā no Bauskas novada turnīriem.  Čempionātu pamatturnīros spēlējam labi, bet kā sākās cīņas par medaļām, tā nevaram uzvarēt. Šoreiz bija savādāk. Spēlē par bronzu, nonākot iedzinējos, sapulcējāmies kopā un viens otru uzmundrinājām. Neviens negribēja atkal palikt ceturtais. Kopīgiem spēkiem atspēlējāmies un beidzot izcīnījām medaļu Bauskas novada čempionātā.
Individuālo balvu ieguvēji (no kreisās) – Jēkabs Perševics, Aivis Barkovskis, Anrijs Andersons
 
Turnīra rezultatīvākais spēlētājs – Aivis Barkovskis, «Ceraukste»;

Turnīra labākais vārtsargs – Anrijs Andersons, «Ceraukste»;

Turnīra vērtīgākais spēlētājs – Jēkabs Perševics, «Uzvara».
 

Foto – Elīna Gruncka
 

 

«Uzvara» dramatiskā finālā uzvar «pendelēs» un pirmo reizi triumfē telpu futbola čempionātā

Neviens komentārs nav atrasts.

Jauna diskusija