Vēstures liecības: Makšķerēšana. 1970.-1973.gads

2020-06-02 20:53

18.06.1970 “Komunisma Ceļš”
A. Pīle - republikas čempions

Sestdien Mēmelē pie Skaistkalnes notika republikas meistarsacīkstes
makšķerēšanā. l2 komandu konkurencē mūsu rajona pārstāvji - Patērētāju biedrības makšķernieki izcīnīja trešo vietu. Par republikas jauniešu čempionu kļuva baušķinieks Andris Pīle.

M. BERGS.
mūsu ārštata korespondents

22.08.1970 “Komunisma Ceļš”
Baušķinieks —— pirmais sporta meistars republikā

Beigušās republikas meistarsacīkstes spiningošanā. Sacensībās piedalījās sporta biedrību desmit labākās komandas. 54 dalībnieku vidū bija arī BSB «Vārpa» pārstāvji - Bauskas rajona Patērētāju biedrības fiziskās kultūras kolektīva sportisti.
Pasākuma pirmajā dienā Jēkabpilī notika sacensības mešanā mērķi un tālumā. Nākošajā dienā - praktiskā spiningošanā Daugavā pie Līvāniem. Jau otro gadu pēc kārtas uzvarētāju laurus plūca Zinātņu akadēmijas spiningotāji. Tālākajās vietās ierindojās Rīgas tirdzniecības iekārtu fabrikas komanda un mūsu rajona spiningotāju vienība Par republikas čempionu kļuva Zinātņu akadēmijas pārstāvis J.Stikuts. Otro vietu izcīnīja mūsu sportists Arnolds Smaļķis. Bez tam viņš papildināja iepriekšējās sacensībās savākto ballu skaitu un kļuva par vienīgo sportistu mūsu republikā, kas izpildījis spiningošanā
PSRS sporta meistara normatīvu.
Sieviešu sacensībās aiz rīdziniecēm V. Gailītes, I. Stikutes un M. Salas ceturtajā vietā ierindojās mūsu rajona sportiste Ilga Krampule.
Tātad arī turpmāk mūsu makšķerniekiem —— ne asakas! Īpaši Arnoldam Smaļķim.

M. BERGS

05.09.1972 “Komunisma Ceļš”
Spiningotāiu loms —— 14,4 kg

Tik lielu lomu Bauskas rajona spiningotāji A. Žiba, R. Pīle, A. Smaļķis, I. Rigasts, A. Pīle un I. Krampule ieguva Daugavā, Latvijas PSR meistarsacīkstēs.
Komandu vērtējumā Bauskas rajona spiningotāji 11 komandu konkurencē iz-cīnīja 3. vietu (860 p.). I. vietā pārliecinoši ierindojās Latvijas PSR Mednieku un makšķernieku biedrības I komanda (1069 p.).
Individuālajā vērtējumā mūsu komandas pārstāvis R. Pile ierindojās 4. vietā, bet praktiskajā spiningošanā viņš izcīnīja 1. vietu (5.4 kg). Jauniešu pārstā-vis A. Pīle savā grupā ar 155 punktiem ieņēma 3. vietu. bet mērķī mešanā un tālmešanā -2. vietu. Sieviešu grupā I. Krampule kopvērtējumā ierindojās 4. vietā, bet mērķi mešanā bija pirmā.
Šī sezona rajona spiningotājiem ir bijusi veiksmīga!
L. LĪDAKA

05.06.1973 “Komunisma Ceļš”
BSB „Vārpa" CP kauss Bauskas spiningotājiem

Mūsu rajona komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru 1973. gada BSB «Vārpa» CP meistarsacīkstēs spiningošanā.
Individuāli vīriešiem I vietā ierindojās mūsu rajona spiningotājs I. Rigasts ar 83 punktiem, II vietā Talsu rajona pārstāvis J. Pūpolbergs (73 p.), III vietā palika R. Pīle(7I p.) . Jauniešiem pirmais bija A. Pīle, bet sievietēm -I. Krampule.
Mūsu rajona spiningotāji pirmie republikā uzsāka stenda spiningošanu pēc starptautiskiem noteikumiem. Tādēļ Bauskas pilsētas stadionā notika BSB «Vārpa» CP individuālās sacensību stenda spiningošanā. Dalībnieku skaits gan bija mazs tikai - deviņi. Toties mūsu rajonu pārstāvēja 5.
Arī stenda spiningošanā labus rezultātus, izpildot sporta klases normatīvus. uzrādīja mūsu spiningotāji. 1. vietā R. Pīle (232 p.), 2. vietā A. Pīle (221 p.), 3.vietā A. Žiba.
Sievietēm divu dalībnieču konkurencē uzvaru guva baušķiniece I.Krampule.
Tālmešanā ar rezultātu 65 metri R. Pīle uzrādīja sporta kandidāta klases rezultātu.