Zaudējumi pret buldogiem un Lielvārdi praktiski iznīcina iespēju spēlēt play-off

2016-01-11 20:30
«Elvi» vīriešu florbola līgas čempionāts florbola klubam (FK) «Bauska» jaunajā gadā sācies ar diviem zaudējumiem tikpat mačos pret līgas vājāko un spēcīgāko komandu.
Veco gadu baušķenieki noslēdza ar bezierunu zaudējumu viesos pret čempioniem Cēsu «Lekrings» komandu ar 1:10. Diemžēl, bet arī Jaunā gada pirmajās divās spēlēs zaudējuma sērija ieilgusi – 3:7 pret līgas vājāko komandu «Ķekavas Bulldogs» un 7:9 pret pagaidām spēcīgāk vienību turnīrā – «Lielvārde.»
 
Ķekavā baušķenieki viesojās piektdien, 8.janvārī. Jau pirms spēles bija skaidrs – lai cīnītos par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, «Bauskai» ir jāuzvar. Spēles likme bija tik augsta, ka viesu komandas spēlētāji slogu neizturēja un ar 3:7 piekāpās «buldogiem», kuriem tā bija pirmā uzvara pēdējās desmit spēlēs un tikai trešā visā čempionātā. Mača ievadā mājinieki izvirzījās vadībā ar 3:1, līdz Valda Vāvera divi gūtie vārti, viens no tiem mazākumā, trešā perioda ievadā vēstīja par neizšķirtu – 3:3. Pretēji mājiniekiem, baušķenieki spēlē vārtus vairs neguva. Ķekavieši vēl trīs reizes pārspēja ne to labāko spēli aizvadījušo Bauskas komandas vārtsargu Reini Kirilko, bet pēdējā bumbiņa raidīta jau tukšos vārtos.
 
Spēles labākais florbolists FK «Bauska» komandā Valdis Vāvers par spēli.
 
Kas notika trešajā periodā, kurā ielaidāt četrus vārtus?
«Neiemetām mēs, iemeta mums. Reinim arī spēle īsti negāja. Mēs visu mača gaitu kontrolējām situāciju – uzturējāmies viņu zonā, metām pa vārtiem un izdevām cauri viņu aizsardzībai labas piespēles, bet nevarējām iemest. Pretinieku vārtsargs visas bumbas «uzsūca» vēderā. Sāncenši vairākus golus sameta uz pretuzbrukumiem. Mums pietrūka veiksme.»
 
Spēles cena bija zināma. Tas neradīja papildus slogu?
«Viņi bija zaudējuši 10 spēles pēc kārtas. Tieksme uzvarēt viņos bija neremdināma, taču to pašu var teikt arī par mums. Izgājām laukumā, lai uzvarētu. Laikam uz mūsu pleciem gulstījās pārāk liela atbildība – zaudējuma gadījumā iespējas tik «play-off» spēlēs praktiski zustu. Esam jauna komanda. Grūti šādos brīžos nedomāt par situāciju tabulā.»
 
FK «Bauska» komandas galvenais treneris Ingus Panteļejevs par spēli.
«Visu spēli mums bija teritoriālais pārsvars. Gūstot tikai divus vārtus vienādos sastāvos 60 minūšu laikā ir grūti uzvarēt. Trūka rezultativitātes. Apzinājāmies spēles nozīmi. Iespējams, es kļūdījos ar maiņu virknējumiem. Jūtot, ka spēle nevedas, man vajadzēja ko mainīt. Neskatoties uz to, ka trešās trešdaļas sākumā mēs rezultātu izlīdzinājām, neko vairāk iespēt nespējām. Varbūt neizturējām spriedzi, zinot, ka spēle ir obligāti jāuzvar. Pieļāvām daudz individuālās kļūdas.»
 
 
Spēle pret Lielvārdi. 
2016.gada pirmajā mājas spēlē 9.janvārī sporta namā (SN) «Mēmele» baušķeniekus sagaidīja liels pārbaudījums. Cīņa ar turnīra līderiem, komandu, kura līdz spēlei Bauskā bija guvusi 14 uzvaras pēc kārtas un praktiski jau nodrošinājusi uzvaru regulārajā čempionātā – «Lielvārde.»
Jau pirmajās spēles 10 minūtēs viesi apliecināja savu varēšanu izvirzoties vadībā ar 5:0. «Bauska» atbildi parādā nepalika. Pēteris Zeltiņš un Nikita Maksurovs katrs guva pa diviem vārtiem un līdz trešdaļas beigām samazināja vārtu starpību līdz –1 vārtiem – 4:5.
Otrās trešdaļas laikā spēle ritēja kā pa viļņiem. Vispirms viesi guva divus vārtus, atjaunojot trīs vārtu pārsvaru, bet jau dažas minūtes vēlāk Pēteris Zeltiņš ar diviem gūtajiem vārtiem skaitliskajā vairākumā panāca tikai viena vārta deficītu – 6:7. Viesiem pašā perioda izskaņā izdevās gūt divus vārtus un pirms izšķirošās trešdaļas rezultāts 6:9 lielvārdiešu labā.
Noslēdzošajā periodā gūti tikai vieni vārti. FK «Bauska» komandas spēlētājs Pēteris Zeltiņš pretinieku vārtos iemeta komandas septīto, savu piekto bumbiņu un neskatoties uz vairākiem noraidījumiem rezultāts vairāk nemainījās – 7:9 viesiem no Lielvārdes par labu.
 
Komandas Lielvārde spēlējošais treneris Atis Blids par spēli.
Pie 0:5 palaidāties?
 «Jā, pie 5:0 atslābinājāmies, zaudējām koncentrēšanos par ko mūs «Bauska» sodīja. Sākām spēlēt «stāvošu» florbolu pēc tam, kad pretinieki sāka spēlēt agresīvāk. Zinājām, ka viegla spēle nebūs. Pirms mača ar spēlētājiem runāju – ko un kā darīt, bet tā sporta notiek – ne vienmēr viņi spēj izpildīt laukumā to, ko no viņiem prasa.»
 
Spēles gaitā vairāki kāpumi un kritumi. Kāpēc?
«Ar komandas spēli esmu ļoti neapmierināts. Uzbrukumi bija ļoti sasteigti, daudz pārgalvīgu piespēļu. Aizsardzībā nepildījām tos uzdevumus, pie kuriem strādājām treniņos. Atsevišķi spēlētāji izskatījās fiziski «smagnēji», bet kāds bija mājās aizmirsis galvu.»
 
Uzvara pret «Bausku» jums ir 15. uzvara pēc kārtas čempionātā. Tas nerada papildus slogu, lai ieturēto kursu noturētu?
 «Mēs baigo spiedienu nejūtam. Uz katru spēli gatavojamies atsevišķi. Mums ir vienalga, kāda situācija ir tabulā. Mēs zinājām, ka viegla spēle nebūs, bet tāpēc jau sports ir interesants.»
 
 
Komandas «Lielvārde» mača labākais spēlētājs Kārlis Vitkovskis par spēli.
 «Mēs pazaudējām koncentrēšanos. Likās, ka pēc pirmā perioda viss jau ir izdarīts, bet pret «Bausku» tā nekad nenotiek. Nenovērtējām pretinieku. Viņi sajuta spēles garšu un tad mums pašiem nācās smelt izlieto ūdeni. Uzskatu, ka šī bija sliktākā spēle sezonā.»
 
 
FK «Bauska» komandas labākais spēlētājs Pēteris Zeltiņš par spēli.
 
Kā komanda jutās pirms spēles Bauskā pēc zaudējuma Ķekavā?
 «Šodien spēlējām labāk, nekā pret «buldogiem.» Treneris sacīja līdzīgus vārdus kā mačā pret «RTU», kad zaudējam ar viena vārtu starpību. Spēlējām brīvi, daudz neko nesarežģījot» Par spēli Ķekavā pirms mača pret Lielvārdi neko nerunājām.»
 
Kāpēc tik vājš spēles sākums?
«Varbūt šausmīgais spēles sākums bija sekas no vakardienas kaunpilnā zaudējuma. Saņēmāmies pēc minūtes pārtraukuma, kurā treneris mūs uzmundrināja. Spēle gāja kā pa viļņiem, bet pietuvoties tuvāk pretiniekam mēs nespējām.»
 
Pašam pieci vārti. No tevis sen kas tāds nav redzēts.
«Es vienkārši jutos labi. Izjutu spēli, izmantoju savas iespējas un goli sakrita. Arī veiksme palīdzēja.»
 
 
FK «Bauska» komandas treneris Ingus Panteļejevs par spēli.
 
«Neko nesarežģījām. Diemžēl, bet spēles sākumu izgāzām. Kas zina, kā būtu, ja sākumā nospēlētu veiksmīgāk. Ielaidām vārtus uz pozicionālajām kļūdām. Uzbrukuma iesākumā spēlētāji darīja ne to, ko tiem liku. Pretinieks mums ļāva spēlēt, iesāka uzbrukumu. Uzskatu, ka varējām aizķerties un gūt vārtus. Pietrūka spēlētāju resursu. Diemžēl, bet trešā maiņa vēl nav gatava šādam pārbaudījumam. Jaunieši neizturēja spriedzi. Visā visumā šī spēle pierādīja, ka spējam nospēlēt labi pret līgas spēcīgākajām komandām. Mums trūkst stabilitātes.»
 
Rezultativitātes punktus FK «Bauska» labā pret «Ķekavas Buldogiem» guva:
Valdis Vāvers – 2 vārti, Pēteris Zeltiņš – 1 + 1 rezultatīva piespēle, Gints Velmunskis – 0+1.
 
Rezultativitātes punktus FK «Bauska» labā pret  komandu «Lielvārde» guva:
Pēteris Zeltiņš – 5 vārti, Nikita Maksurovs – 2 vārti, Ģirts Laugalis – 0+2, Ingus Panteļejevs, Gints Velmunskis, Toms Rozentāls, Romualds Paulovičs – 0+1.
 
FK «Bauska» komanda ar 15 punktiem 18 spēlēs ieņem priekšpēdējo – 11.vietu turnīrā, par sešiem punktiem atpaliekot no «play-off» zonas. Nākamā spēle baušķeniekiem 16.janvāri mājās pret «Pārgauja.»
 
 
Rakstu sagatavoja: A.Dulbe
 
 

Zaudējumi pret buldogiem un Lielvārdi praktiski iznīcina iespēju spēlēt play-off

j

l | 2016-01-11

Visādi var gadīties,par spēli Ķekavā nevaru spriest,neredzēju,bet Bauskā visi cīnījas kā lauvas malači, lai veicas

Jauna diskusija